programy do zdjęć
fot. pexels

Rozpoczynasz lub rozszerzasz swoje działania w zakresie marketingu i szukasz najlepszego programu do edycji zdjęć, na który nie będziesz musiał wydać całego budżetu, jaki wyznaczył Ci klient na wykonanie projektu? Oto 3 propozycje, które pozwolą Ci na wykonywanie profesjonalnych obróbek zdjęć oraz tworzenia grafik w zaledwie kilka chwil zupełnie za darmo.

Czy dokonywanie edycji zdjęć i filmów jest konieczne?

Każdy z nas ma w swojej galerii setki, a może nawet tysiące zdjęć. Łatwość ich wykonania sprawia, że możemy uwiecznić wszystkie ważne momenty, a później w dowolnej chwili do nich wrócić. Zrobienie zdjęcia trwa w dzisiejszych czasach zaledwie ułamek sekundy. Mamy możliwość wykonywania serii fotografii w różnych rozmiarach i rozdzielczościach gdziekolwiek jesteśmy pod warunkiem, że mamy ze sobą aparat lub smartfon.

Zobacz Inspiracje na wspaniałe zdjęcia robione smartfonem.

Mimo dostępności nowych technologii i licznych ulepszeń zdarza się, że wykonywane zdjęcia są nieostre i wymagają poprawek takich jak przycięcia, zmiany natężenia kontrastu, nasycenia barw czy temperatury kolorów. Rosnące zapotrzebowanie na programy do edycji i projektowania sprawiło, trudno jest nam dzisiaj jednoznacznie zdecydować, który z nich najlepiej sprawdzi się w pracy specjalisty ds. marketingu.

W digital marketingu ciekawe grafiki i filmy w połączeniu z oryginalną treścią to podstawa. Najczęściej wykorzystuje się je w postach na social media takie jak Facebook czy Instagram.

Dla kogo będziesz tworzył?

Zanim rozpoczniesz pracę w danym edytorze musisz sprawdzić, czy zawarte w nim opcje odpowiadają Twoim wymaganiom. Czy liczba i różnorodność funkcji w połączeniu z Twoimi umiejętnościami będą w stanie sprostać oczekiwaniom klientów.

grafik
fot. unsplash

Canva

To jedno z najpopularniejszych narzędzi internetowych, które pozwala na tworzenie projektów graficznych oraz ich edycję. Canva stała się tak powszechna, że umiejętność obsługi tego programu jest często jednym z najważniejszych umiejętności, jakich wymagają pracodawcy od specjalistów ds. marketingu internetowego.

Aby skorzystać z tego programu wystarczy stworzyć konto na stronie. Edytor jest też dostępny w formie mobilnej. Ponadto Canva ma wersję płatną, dzięki której użytkownik może zyskać rozszerzone opcje podstawowych funkcji oraz dostęp do większej bazy zdjęć.

Funkcje

W Canvie mamy możliwość tworzenia m.in.:

  • prezentacji
  • filmów
  • CV
  • wpisów na media społecznościowe
  • wizytówek

Swoje prace możesz zapisywać w różnych formatach oraz rozmiarach. Dostępna jest też opcja bezpośredniego udostępnienia grafiki na portalach społecznościowych, dysku lub mailu. A trzeba przyznać, że takie rozwiązanie znacznie usprawnia wykonywanie zadań. Canva daje też możliwość podglądu, jak dana grafika będzie prezentowała się np. jako wizytówka, ulotka lub plakat.

Pixlr

Jeśli szukasz edytora, który szybki sposób pozwoli Ci stworzyć oryginalną grafikę lub poprawić jakość wcześniej wykonanego zdjęcia to Pixlr jest zdecydowanie dla Ciebie. Mimo że program ten przypomina standardowego photoshopa, to jest on niezwykle intuicyjny i prosty. Dla jego użytkowników szczególnie przydatne są funkcje pracy na kilku warstwach grafiki, usuwanie tła (dostępne w Pixlr BG) czy korzystanie z gotowych szablonów.

Z tego programu podobnie jak z Canvy można korzystać w przeglądarce lub w aplikacji mobilnej. Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz projektowanie lub tworzenie grafik, czy jesteś już specjalistą, powinieneś poznać wszystkie funkcje tego edytora, który dostępny jest w 2 wersjach. Pixlr X dla początkujących oraz Pixlr E dla zaawansowanych.

PicMonkey

Potrzebujesz retuszu fotografii, ciekawej grafiki na fanpage lub niepowtarzalnego kolażu ze zdjęć na LinkedIn? Gotowe szablony i setki opcji dotyczących edycji zdjęć to wszystko znajdziesz w aplikacji lub internetowym projektorze grafik – PicMonkey. Wystarczy założyć konto. Podobnie jak w pozostałych opcjach możliwa jest funkcja wykupienia płatnych rozszerzeń pakietu.

edytor grafik
fot. pexels

Każdy z edytorów oprócz podstawowych opcji ma też funkcje dodatkowe. Dlatego najlepiej przetestować kilka z nich i wtedy zdecydować, który sprawdza się u Ciebie. Canva, Pixlr a może PicMonkey? Tylko od Ciebie zależy, który z tych darmowych programów wybierzesz. Daj znać, z którego z nich jesteś najbardziej zadowolony. A może korzystasz z innego edytora? Podziel swoimi typami w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here