fanpage Facebook
fot. pexels

Założyłeś fanpage na Facebooku, ale masz wrażenie, że tworzone przez Ciebie treści nie trafiają do odbiorców, a czasem nawet spotykają się z ich negatywnymi komentarzami? Ilość opcji znajdująca się na kokpicie strony Cię przerasta? Dowiedz się jak dzięki zaledwie 5 krokom możesz sprawić, że fanpage będzie wyglądał profesjonalnie, a statystyki i ruch z dnia na dzień będą rosły.

Krok 1. Regularność, czyli złoty środek

Dodawanie kilku postów z rzędu jednego dnia a później długo, długo nic? Nikt nie lubi być zasypywany dużą ilością informacji. Twoi odbiorcy nie stanowią w tym przypadku wyjątku. Publikacje muszą zachować ciągłość. Posty powinny pojawiać się systematycznie. Dlatego zaleca się publikowanie od 2 do 3 wpisów tygodniowo. Oczywiście liczba ta może odchylać się od średniego poziomu w zależności od specyfikacji strony lub obranej strategii content marketingowej.

Wskazówka

Częstotliwość postów możesz zaplanować dzięki narzędziom do publikowania znajdującym się w panelu zarządzania stroną. Masz możliwość ustalenia zarówno daty, jak i dokładnej godziny, o której wpis ma ukazać się na fanpage’u.

fanpage Facebook
fot. pexels

Krok 2. Oryginalność

Niezależnie od rodzaju prowadzonej przez Ciebie strony musisz zadbać o różnorodność publikacji. Content złożony z samych wpisów tekstowych lub grafik będzie mało atrakcyjny dla odbiorcy. W konsekwencji czego nie będzie on zaciekawiony Twoimi dalszymi poczynaniami w mediach społecznościowych.

Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego nie należy pomijać urozmaiceń treści w postaci emotikonów. Warto zadbać też o to, aby każdy wpis publikowany był w towarzystwie grafiki, która ma znacznie większe szanse przykuć uwagę odbiorcy niż kilka linijek tekstu. A więc jeśli chcesz tworzyć interesujące i profesjonalne treści zadbaj o obecność:

  • grafik
  • filmów
  • przekierowań do innych stron np. bloga

Krok 3. Proporcje

Obserwatorzy o wiele bardziej docenią jakość postów niż ich ilość. Należy pamiętać, że większość z nich będzie czytana w pośpiechu w tramwaju, autobusie czy podczas przerwy w pracy. Autor musi wziąć to pod uwagę i zadbać o to, aby publikacja była przystępna dla odbiorcy. Przyjmuje się, że:

  • krótkie wpisy (około 150 znaków) powinny stanowić około 65%,
  • dłuższe 25%,
  • a inne aktywności (np. live, wydarzenia) 10%.
fanpage wskazówki
fot. pixabay

Krok 4. Spójność i branding

Publikowane treści powinny być logicznie uporządkowane. Ich tematyka nie może zbyt odbiegać od głównego zamysłu Twojej strony. Ta zasada dotyczy też kolorów. Tworząc grafikę czy film najlepiej korzystać z gamy barw zawartych w logo. Dzięki nim zbudujesz świadomość swojej marki wśród odbiorców, a przy okazji zadbasz o poprawną estetykę postów.

Wskazówka

Korzystaj z gotowych szablonów zawartych w programach graficznych lub twórz i zapisuj własne. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu, a Twoje grafiki po pewnym czasie będą rozpoznawalne przez odbiorców na pierwszy rzut oka.

Krok 5. Zasięg

Dopiero zaczynasz i nie masz środków na opłacanie reklam i postów sponsorowanych? A mimo to chcesz zyskać nowych obserwatorów w przeciągu niedługiego okresu czasu? Oto kilka porad.

Niektóre sposoby pozyskania dodatkowej liczby polubień są całkowicie darmowe. Należy zdawać sobie sprawę, że bezpłatne budowanie ruchu na stronie daje niestety gorsze efekty. Niemniej jednak warto skorzystać również z tej formy poprawy statystyk. Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że zaprosisz znajomych, aby odwiedzili, zaobserwowali, zostawili komentarz lub udostępnili Twoją stronę. Wydaje się banalnie proste prawda? Niestety wiele osób o tym zapomina i pozbawia się tym samym zwiększenia w krótkim czasie ruchu na stronie.

Jeżeli należysz do jakiś grup, których tematyka jest bliska koncepcji prowadzonej przez Ciebie strony, to jest to dobre miejsce na zdobycie obserwatorów. Udostępnij na niej swój fanpage (jeśli pozwala na to regulamin) oraz daj się zauważyć jej członkom dodając komentarze i posty.

Wbrew pozorom efektywne zarządzanie stroną na Facebooku nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Dojście do perfekcji poprzedzone jest wieloma próbami i eksperymentami, których wyniki możemy śledzić w statystykach fanpage’a.

Podziel się swoimi efektami lub innymi poradami w komentarzu!

Zobacz także Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here