nowoczesny marketing
pixabay.com

W dobie, gdy prawie każdy z nas korzysta z Internetu, kanałów social media, standardowe i sprawdzone formaty reklamowe stają się coraz mniej skuteczne. Dzisiaj, gdy chcemy dotrzeć do naszych potencjalnych klientów, musimy nieźle się postarać! Sięgnijmy więc po odważniejsze rozwiązania. Nasza kreacja powinna wykraczać poza normy, pokazywać to, co jeszcze nieznane. Natomiast przekaz musimy personalizować maksymalnie! Nawyki komunikacyjne ciągle się zmieniają co pociągają za sobą widoczne zmiany w sposobie robienia zakupów. Na to, co i jak kupują konsumenci coraz większy wpływ mają nowe technologie.

Co to jest nowoczesny marketing?

Marketing to jedna z tych dziedzina, która w ostatnim czasie, zaczęła rozwijać się bardzo dynamicznie. Związane jest to z obecną sytuacją pandemiczną, pracą zdalną oraz zwiększeniem liczby godzin spędzanych przed ekranem telefonu, czy monitora. Dzięki popularyzacji Internetu, jako głównego kanału komunikacji marketingowej zdecydowanie  mniejszą skutecznością osiągają standardowe, sprawdzone już wcześniej rozwiązania. Eksperci od dawna pokazują, że firmy, które chcą w dzisiejszych czasach z powodzeniem docierać do potencjalnych klientów, muszą prowadzić kreatywna komunikację internetową! Niektóre firmy wolą działać zachowawczo, nie są skłonne do podejmowania ryzyka, przeskakiwać swoją konkurencje i wykraczać poza standardowy plan działania. Jak pokazuje nam praktyka takie podejście jest w stanie zagwarantować sukces marki. Pamiętajmy, że sama obecność w social mediach to zdecydowanie a mało! Dziś liczy się poziom zaangażowania Twoich obserwujących, a nie ich liczba!

digital marketing
pixabay.com

Potrzeby i oczekiwania klientów

W dzisiejszych czasach o marketingu powinniśmy pomyśleć już w fazie strategicznych decyzji, które dotyczą produkcji. Gdy mamy już przygotowany produkt, który został zaprojektowany z myślą o docelowej grupie odbiorców, zostaje nam już tylko wybranie kanałów komunikacyjnych, które są ważne dla tej społeczności. Internet przemienił się w jedyne źródło informacji o świecie i markach dla młodego pokolenia. Obecnie możemy zauważyć wzrost zaangażowania naszych odbiorców w kanały social media. Jeżeli jeszcze nie przenieśliście swojej firmy do wymiarów rzeczywistości Internetowej to najwyższy czas to zrobić!

Jeszcze jakiś czas temu podmioty takie jak banki, sądziły, że nie powinny pokazywać się w takich portalach, jak Instagram, czy Facebook. Jednak wiele firm szybko poczuło bakcyla i nie wyobrażają już sobie codziennej komunikacji marketingowej bez wykorzystania Internetu i portali społecznościowych. Wiele dużych firm zdecydowanie podniosło swoją sprzedaż właśnie dzięki tym kanałom! Przyjrzyjmy się marce BMW, która ma prawie 30 milionów obserwujących na Instagramie, dzięki czemu  daleko wyprzedza innych producentów aut. Oni już dawno zdali sobie sprawę, że ogromna liczba ich klientów nie wypuszcza smartfona z ręki.

digital marketing
www.pexels.com

Wyróżnij się na tle konkurencji!

W dzisiejszych czasach to znane od dosyć dawna powiedzenie wydaje się, że nabiera zupełnie nowego znaczenia. Obecnie większość produktów znanych producentów w danym segmencie jest na podobnym poziomie innowacyjności. Niezbyt odbiegają one od siebie pod względem designu. W tym przypadku to właśnie reklama staje się  jedynym elementem, dzięki któremu mamy możliwość odróżnić się od naszej konkurencji na rynku. Tak oto właśnie działają największe rekiny biznesu Apple, BMW, czy Redbull. Internet daje markom ogromne możliwości dotyczących tworzenia nieszablonowych kreacji reklamowych. Tutaj mamy szansę wykazać się naszą olbrzymią kreatywnością! Ciekawym pomysłem jest interaktywna, krótka reklama video. To format, który ostatnimi czasy zyskał ogromną popularność!

Sprawdź jak Jak zrobić ciekawe InstaStories? oraz Kreatywne pomysły na prowadzenie konta na Instagramie!

Podsumowanie

Nowoczesny marketing to nie tylko sposób na komunikację, która wykorzystuje nowe narzędzia oraz kanały. Pamiętaj, że sama obecność w social mediach niestety to za mało, jeżeli chcesz odnieść sukces w tej dziedzinie. Tutaj liczy się odwaga, nieustanne szukanie nowych formatów oraz pomysłów a co najważniejsze przekaz musi być personalizowany maksymalnie jak tylko się da. Dzięki temu sposobowi odróżnisz się na tle konkurencji i wzbudzisz zainteresowanie swoją marką potencjalnych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here