LinkedIn
unsplash.com

Jesteś gotowy, by zrobić kolejny krok na swojej ścieżce kariery, LinkedIn jest jednym z najlepszych narzędzi, by Ci w tym pomóc. Cała społeczność liczy ponad 400 milionów użytkowników, wybij się ponad przeciętność.

Zanim zabierzesz się do ulepszania swojego profilu, zmień swoje ustawienia. Aby nie popełnić błędów przeczytaj: 10 najczęstszych błędów pojawiających się na LinkedIn

Oto 10 porad, aby ulepszyć swój profil na LinkedIn:

1. BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Twój profil na LinkedIn powinien być aktualny, nie tylko wtedy kiedy szukasz pracy. Nigdy nie wiesz, kto Ciebie obserwuje, może akurat Twój wymarzony pracodawca oferuje stanowisko Twoich marzeń i poszukuje kogoś takiego jak Ty.

2. ZWRÓĆ NA SIEBIE UWAGĘ

Do stworzenia profesjonalnego nagłówka masz 120 znaków. Bądź kreatywny: pokaż swoje pasje, używaj profesjonalnego słownictwa. Jeśli nie będziesz edytował nagłówka, będzie on dopasowany do Twojego ostatniego stanowiska, które niekoniecznie będzie aktualne. Pamiętaj, by sprawdzić nagłówek, kiedy będziesz dodawać nowe doświadczenie do swojego profilu, gdyż może on wrócić do poprzedniej wersji. Jeśli zależy nam na tym, aby społeczność była stale zainteresowana tym co dzieje się u nas dzieje należy postawić na regularność dostarczanych treści. Mogą to być ciekawostki z branży, link do wpisu na blogu firmowym, nowe oferty pracy, wyróżnienia i nagrody.

błędy LinkedInunsplash.com

3.UŚMIECHNIJ SIĘ

Z badań wynika, że prawdopodobieństwo odwiedzenia Twojego profilu jest 7 razem większe, jeśli dołączysz uśmiech do swojego zdjęcia profilowego. Pokaż trochę swojej osobowości, ale pozostań profesjonalny, cel to zrobienie dobrego wrażenia. Pamiętaj, aby uaktualniać swoje zdjęcie, by osoba przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną mogła Cię rozpoznać.

4. ZOSTAW SWÓJ KONTAKT

Jeśli chcesz zachęcić ludzi, by się z Tobą skontaktowali, pozostaw dane kontaktowe (email, numer telefonu, strona internetowa) w podsumowaniu swojego profilu.

5.POCHWAL SIĘ SWOIMI ZDOLNOŚCIAMI JĘZYKOWYMI

Udowodnij otwartość na świat pokazując swoje umiejętności językowe. Możesz dołączyć na przykład do darmowego testu z języka angielskiego, EFSET, i dodać swój certyfikat do profilu LinkedIn.

6. POKAŻ SWOJE OSIĄGNIĘCIA

Twoje osiągnięcia powinny być uwidocznione, powinny błyszczeć. Zaznacz swoją rolę przy głównych projektach, w których brałeś/aś udział, zarządzaniu zespołem i osiągnięte cel– o ile to możliwe, zobrazuj to konkretnymi liczbami. Streść swoje osiągnięcia i doświadczenie w kilku zdaniach, aby przyciągnąć uwagę innych. Wymień w nich najważniejsze momenty w swojej karierze zawodowej.

7. ZDOBYWAJ I DZIEL SIĘ REKOMENDACJAMI

Rekomendacje są łatwe do zdobycia na LinkedIn. Poproś znajomych, poprzednich pracodawców albo obecnych kierowników, by przesłali opinie na temat Twojej pracy i potwierdzili Twoje umiejętności. Warto później odwdzięczyć się rekomendacjami. To łatwy sposób, aby potwierdzić Twojemu przyszłemu pracodawcy Twoje kwalifikacje.

8. SPERSONALIZUJ SWOJE ZDJĘCIE GŁÓWNE

Spersonalizuj zdjęcie główne pokazując szczyptę swojej osobowości. W poszukiwaniu inspiracji możesz przejrzeć zdjęcia innych użytkowników społeczności. Wszystko co jest powiązane z Twoja firmą, branżą czy osobowością powinno pasować. Pamiętaj, że profil musi wyglądać profesjonalnie, ponieważ może oglądać go Twój przyszły pracodawca.

profil na likedin
unsplash.com

9. OBSERWUJ LUDZI I DOŁĄCZ DO GRUP

Poszukuj nowych kontaktów, nie musisz być w kontakcie wyłącznie z ludźmi, których znasz. Dołącz do grup tematycznych, obserwuj ludzi spoza swojej sieci kontaktów, by się od nich uczyć. LinkedIn nie ma limitu grup do których możesz dołączyć. W ten sposób nawiążesz nowe relacje a może nawet znajdziesz nowe zainteresowania. Możesz również założyć własną grupę i pokazać światu, że jesteś ekspertem w konkretnej dziedzinie. Ważne jest to, aby regularnie publikować treści i chwalić się swoimi nowymi umiejętnościami.

10. SPERSONALIZUJ SWÓJ URL

Teraz link do Twojego profilu może wyglądać bardzo skomplikowanie. Nikt tego nie zapamięta ale na szczęście LinkedIn pozwala na spersonalizowanie URL Możesz więc pozbyć się liczb i dodać swój zawód, branżę, czy cokolwiek co mówi o Twoim profesjonalnym życiu. Pamiętaj, by zaktualizować link do Twojego profilu na wizytówkach, stronie internetowej i mediach społecznościowych.

Zobacz także: Przewodnik po serwisie LinkedIn oraz 5 wskazówek jak przyciągać obserwatorów na swój profil LinkedIn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here