smartfon dla freelancera 2021
fot. Pixabay

Dziś zajmiemy się przedstawieniem propozycji najlepszego telefonu dla freelancera, na który powinieneś się zdecydować w 2021. Najlepszy, czyli jaki? O tym w dzisiejszym podsumowaniu.

Freelancing stał się niezwykle popularną dziedziną ostatnimi czasy. Freelancer to nie tylko osoba, która śpi do południa i od czasu do czasu wskoczy porobić zdjęcia do social media. To przede wszystkim osoba, która walczy z czasem i zleceniami. Najczęściej zamiast poświęcać czas na szukanie nowego smartfona, który ułatwi jej życie, zajmie się po prostu pracą. I my w tym pomożemy 😉

Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego smartfona?

Świetne podzespoły

Wydajność Twojego smartfona powinna spełniać Twoje największe potrzeby. Nie ma nic gorszego od nowego telefonu, który po kilku dniach pracy wydaje się zbyt słaby sprzętowo, żeby zaspokoić Twoje potrzeby. Zwróć uwagę na te szczegóły już w momencie wyboru, a nie podejmowania decyzji zakupowej.

Smartfon z Androidem, który spełni z pewnością Twoje potrzeby, daje nam 8-rdzeniowy procesor Snapdragon, Exynos albo Kirin. Są to opcje najnowsze albo prawie najnowsze. iPhone z systemem iOS i autorskim procesorem Apple Bionic oczywiście stanowi osobny segment.

Większość nowoczesnych smartfonów z wyższej półki ma matrycę AMOLED albo OLED z podziałką Full HD+. Co nam to daje? Głęboką czerń i wyraziste kolory, które spełnią wygórowane oczekiwania nawet grafików czy fotografów. Zwróć także uwagę na częstotliwość odświeżania – 90 Hz, 120 Hz czy nawet 144 Hz – w2tedy dojrzysz najpłynniejszy obraz, nawet przy przeglądaniu wideo o naprawdę wysokiej jakości.

Idealny smartfon dla freelancera, powinien dysponować pamięcią RAM nie mniejszą niż 6 GB. Wyjątkiem są tu znów sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, które mimo 3 GB RAM, pracują płynnie dzięki odpowiedniej optymalizacji sprzętowej.

Przestrzeń na dane jest niezwykle istotnym parametrem, na który powinieneś zwrócić uwagę. W lepszych modelach, standardem jest pamięć wbudowana 128 GB. Część modeli oferuje pamięć 256 GB, jeżeli masz większe potrzeby. Niektóre modele pozwalają na rozbudowę miejsca za pomocą karty pamięci. Musisz jednak pamiętać, że niektóre nie mają takiej opcji lub slot na kartę wykorzystany jest już przez drugą kartę SIM.

fot. Pixabay

Uniwersalność

Niezwykle ważne w pracy freelancera jest to, że prawdopodobnie nie będziesz chciał nosić ze sobą kilku sprzętów, skoro jeden smartfon może zastąpić Ci drogi aparat, kamerę wideo, GoPro, telefon z dodatkowym numerem, bank zdjęć, portfolio, przenośny router do Internetu.

Aktualnie flagowe telefony na rynku posiadają dla Twojej wygody slot na więcej niż jedną kartę SIM (dual-sim), co oznacza dla Ciebie, że na jednym sprzęcie możesz mieć podłączone na raz aż dwa numery telefonu – na przykład prywatny i służbowy. Już nie musisz pamiętać o zabieraniu ze sobą dwóch telefonów i ładowaniu sprzętów, które odmawiają posłuszeństwa akurat w momencie najmniej stosownym 😉

Stylowy design

Uniwersalizm i wygoda to nie wszystko. Nie oszukujmy się – lubimy jak codzienny sprzęt z którego korzystamy wygląda ładnie.

Możesz wybierać spośród modelów bezramkowych lub tych z delikatną, prawie niewidoczną ramką. Niektóre z modeli popularnych telefonów, takich jak iPhone czy Samsung, wychodzą w różnych wersjach kolorystycznych, więc możesz przebierać do woli i dopasowywać kolor sprzętu do reszty Twoich dodatków.

Zwróć także uwagę na tył swojego smartfona (plecki), gdzie rozmieszczone są wyspowo obiektywy aparatu, które za chwilę omówimy.

Znakomity aparat, który zastąpi Ci lustrzankę

Najlepszy aparat to ten, który możesz zmieścić w kieszeni spodni i zawsze mieć go przy sobie. Martwisz się, że Twój smartfon nie dorówna parametrom lustrzanki? Być może masz rację, ale rynek zmienia się tak dynamicznie, że warto zwrócić uwagę na nowości.

Pamiętaj także, że najczęściej zdjęcia robisz szybko – tym, co masz pod ręką. Nawet jeżeli potrzebujesz fotografii bardziej profesjonalnej, której później użyjesz na LinkedIn, Instagramie czy fotografii produktowej do swojego sklepu, to czy na pewno jej jakość musi być na tyle wysoka, że smartfon Ci jej nie da? Przecież i tka większość zdjęć ląduje na blogu czy sklepie, gdzie każdy zbędny kilobajt się liczy w procesie optymalizacji.

smartfon dla freelancera 2021
fot. Pixabay

O tym na co warto zwracać uwagę podczas wybierania smartfona pod względem najlepszego możliwego aparatu piszemy tutaj: Najlepszy smartfon do robienia zdjęć w 2021

Czy już wiesz na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając sprzęt do pracy jako freelancer?

A może smartwatch do tego?

Ranking smartwatchy 2021 – część 1 i Ranking smartwatchy 2021 – część 2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here