Kredyty gotówkowe

Niejednokrotnie każdego z nas spotkała sytuacja, że potrzebowaliśmy dokonać większego zakupu ale zabrakło nam pieniędzy. Nieraz wypadnie pilny remont, awaria sprzętu lu po prostu niezaplanowane wakacje. W tej sytuacji pojawia się potrzeba posiadania większej kwoty. Nie zawsze tą kwotę uda nam się wcześniej odłożyć. Dlatego w tej sytuacji bardzo pomocne są kredyty gotówkowe.

Kredyt gotówkowy możemy uzyskać w banku lub też w innej instytucji parabankowej. Warunki udzielenia takiego kredytu zależą od wielu czynników. Przede wszystkim od naszej sytuacji materialnej i od tego czy pracujemy. Posiadając stałe źródło dochodu jesteśmy bardziej wiarygodni co do spłaty tego kredytu. Osoby nie posiadające stałego źródła dochodu również mogą skorzystać w kredytu gotówkowego, jednak pod większymi obostrzeniami. Przede wszystkim takie kredyty są udzielane przede wszystkim nie przez banki ale przez instytucje parabankowe. Ponadto takie kredyty wiążą się z większymi kosztami ich udzielenia.

Korzystając z takiego kredytu możemy spodziewać się, że będziemy musieli zapłacić wysokie koszty kredytu, takie jak odsetki, prowizja za udzielenie kredytu często też dodatkowe ubezpieczenie. W takiej sytuacji warto więc zastanowić się, czy taki kredyt rzeczywiście się nam opłaca, czy może lepszym rozwiązaniem będzie poczekanie z zakupem i zaoszczędzenie co miesiąc wymaganej kwoty.

Sytuacja wygląda nieco inaczej jeżeli kredyt udzielany jest przez bank. W tym wypadku koszty mogą być o wiele niższe. Warto też rozejrzeć się za promocją, ponieważ banki też często reklamują się ze swoim nowym produktem. W kwestii skorzystania z kredytu warto również w pierwszej kolejności udać się do swojego banku, który często jest w stanie zaoferować nam bardzo atrakcyjną ofertę, ze względu na długoletnią współpracę. Jeżeli potrzebujemy dużej kwoty pieniędzy to często o warunkach takiego kredytu decyduje dyrektor finansowy. Dyrektor finansowy może zaoferować indywidualne warunki przyznania kredytu w oparciu o naszą współpracę z bankiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here