Charakterystyka nowoczesnej maszyny do kremów

0
1487

Maszyna do kremów to stały element wyposażenia firm zajmujących się produkcją cukierniczą i piekarniczą. Oprócz tego urządzenia tego typu sprawdzają się także w lokalach gastronomicznych, restauracjach oraz kuchniach hotelowych. Jeśli również szukasz dobrej maszyny do kremów, to przedstawimy Ci dzisiaj charakterystykę takiego urządzenia.

W jakie funkcje może być wyposażona maszyna do kremów?

Wbrew pozorom maszyna do kremów może być wyposażona w wiele funkcji. Używając omawianej maszyny, możesz na przykład zaparzać mąkę, mak lub ziarna słonecznika. Oprócz tego w maszynie możliwe jest gotowanie budyniu, warzyw, zup i galaretek. Maszyna do kremów potrafi także topić czekoladę. Ponadto można w niej przygotować ciasto parzone, dżemy i konfitury, farsz, masę tiramisu oraz masę czekoladową.

Jakie są zalety maszyn do kremów?

Podpowiemy Ci teraz, na jakie cechy maszyny do kremów warto zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze maszyna do kremów powinna być trwała. Dlatego najlepszym wyborem będzie urządzenie wykonane ze stali nierdzewnej. Ponadto elementy, które stykają się z produktami spożywczymi, powinny być dodatkowo zabezpieczone. Kupując maszynę do kremów, sprawdź, czy została ona wyprodukowana zgodnie z normami CE. To daje gwarancję bezpieczeństwa pracy oraz zachowania wysokiego poziomu higieny.

Ważnym elementem maszyny do kremów jest panel sterowania. Czytelny i prosty w obsłudze pulpit, cyfrowy regulator temperatury, a także wygodny mechanizm przechylania kotła znacznie poprawiają komfort obsługi maszyny do kremów. Praktycznym rozwiązaniem jest luk rewizyjny w pokrywie kotła, który umożliwia kontrolę całego procesu i ewentualne dodawanie składników w trakcie pracy maszyny. Przy zakupie maszyny warto także zweryfikować stopień spasowania poszczególnych elementów. Gwarantuje on dokładne wymieszanie zawartości kotła.

Czym kierować się podczas wyboru maszyny do kremów?

Znasz już funkcje i zalety maszyn do kremów. Czas teraz wybrać konkretny model. Wiesz, jakie kryteria powinieneś zastosować podczas wyboru? Analizując konkretną ofertę, zastanów się nad optymalną pojemnością kotła, jaka będzie Ci potrzebna. Dzięki temu nie będziesz musiał kilka razy powtarzać tego samego procesu. A to z kolei wygeneruje spore oszczędności czasu i energii elektrycznej. Od pojemności uzależniona jest także ilość oleju grzewczego, jaki ma znaleźć się w kotle. Wymiary zewnętrzne i ciężar są wypadkową wybranej pojemności kotła. Największe modele mogą mieć ponad 2 metry wysokości, a ich waga sięga 490 kg.

Podczas wyboru maszyny do kremów zwróć uwagę na moc silnika. W tym przypadku zasada jest prosta. Im większa pojemność, tym mocniejszy powinien być silnik. Analogiczną zasadę powinieneś zastosować w przypadku mocy grzałek. Dzięki temu urządzenie zachowa optymalną efektywność pracy.

Przykładem maszyny do kremów o niemal perfekcyjnych parametrach jest produkt oferowany przez firmę Ibis. Pełną specyfikację maszyny możesz przejrzeć na stronie ibis.net.pl/oferta/maszyna-do-kremow. Tam też znajdziesz szczegółowe informacje na temat wariantów, w jakich występuje maszyna do kremów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here