Podpisuj umowy przez internet dzięki aplikacji Umownik

Zdalne podpisywanie umów zyskało sporą popularność w ostatnich czasach. W wielu przypadkach zdalne podpisanie umowy jest możliwe i będzie niosło ze sobą skutki prawne. Należy jednak ocenić dokładnie to czy w danym przypadku taka umowa będzie w pełni skuteczna dla danego kontraktu. Pod uwagę trzeba wziąć sposób zawarcia umowy, jej przedmiot, rodzaj i treść. Bardzo ważny będzie obowiązek zachowania określonej formy prawnej. Umowy przez internet możesz podpisać, korzystając na przykład z aplikacji Umownik.

Zawieranie umowy online – kiedy podpisana umowa będzie ważna?

  • druga strona jednoznacznie wyrazi wolę jej zawarcia
  • dotyczy spraw, dla których przepisy nie wymagają zachowania dla konkretnej umowy formy pisemnej pod rygorem nieważności

Umowa, która musi być sporządzona w formie pisemnej to dokument dotyczący przenoszenia autorskich praw majątkowych, umowa sprzedaży nieruchomości czy udzielania licencji wyłącznej. W innych przypadkach umowa zawarta przez internet w zupełności wystarczy. Podpis elektroniczny czy podpis kwalifikowany niekiedy okaże się zbędny, gdyż niektóre narzędzia pozwalają na podpisanie dokumentu poprzez jedno kliknięcie.

Umowa przez internet – czy warto?

Zawarcie umowy przez internet jest możliwe i jest to czynność bardzo prosta do wykonania. Warto jednak pamiętać podczas wyboru takiej formy umowy o tym, iż strony muszą być w pełni zgodne co do jej istnienia, a także treści. W przypadku kiedy doszłoby między nimi do sporu, a umowa jest jedynie zawarta przez internet, wówczas trudno by było udowodnić tę umowę i jej treść. W przypadku zawierania takich umów najlepiej jest skorzystać z pewnego i zaufanego portalu, jakim jest umownik.pl. Dzięki niemu, można stworzyć treści, negocjować warunki umów, potwierdzić zawarcie umowy i co ważne, zweryfikować tożsamość kontrahentów. Nie ma również potrzeby składania podpisu ani tego tradycyjnego, ani elektronicznego. Wszystkie ważne sprawy można załatwić, korzystając z przeglądarki WWW albo aplikacji mobilnej. Umowę można więc zawrzeć z każdego miejsca na ziemi, nie wychodząc z domu, co jest bardzo wygodne. Nie musisz również sam przygotowywać umów, gdyż na portalu jest ich wiele do wyboru, poza tym są one profesjonalnie napisanie. Nie trzeba więc poświęcać dużo czasu na opracowanie i drukowanie umów, a zając się ewentualnymi negocjacjami i weryfikacją tożsamości swoich kontrahentów. Istotną kwestią umów podpisanych online jest bezpieczeństwo takiej czynności. Jeśli skorzystasz z Umownika, możesz mieć pewność, że wszystkie dokumenty, jakie stworzysz, będą w pełni bezpieczne. Gwarantuje to specjalny kod znakowy i kod QR, dzięki którym podrobienie umów jest niemożliwe. Wszystkie umowy są przechowywane na portalu, który stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Umowa przez internet, dzięki aplikacji Umownik to sposób na wygodne podpisywanie dokumentów, bez konieczności wychodzenia z domu i spotykania się z klientami czy kontrahentami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here