Jak wysłać paczkę za granicę

Wysyłka paczek za granicę nigdy nie był tak prosta! W dobie internetu i innowacyjnych możliwości możesz zrobić to w dosłownie kilka minut bez zbędnych formalności i bez… wychodzenia z domu. Jak nadać paczkę za granicę? Jak wybrać najlepszego przewoźnika?

Znajdź odpowiedniego przewoźnika

Pierwszym krokiem wysyłki paczki za granicę jest znalezienie odpowiedniej firmy kurierskiej. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, że towary, które chcesz wysłać, nie znajdują się na liście rzeczy wyłączonych z usług. Informacje na ten temat znajdziesz w regulaminach poszczególnych przewoźników. Każda firma może mieć swoje własne zasady dotyczące transportu konkretnych przesyłek. 

Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie ofert kilku firm kurierskich i wybór najlepszej z nich. Zrobisz to przez stronę profesjonalnego brokera usług kurierskich kurierovo.pl. Firma współpracuje z najpopularniejszymi przewoźnikami, którzy dostarczają przesyłki na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Poprzez platformę możesz nadać paczkę do Holandii, Niemiec, USA i w każdy inny zakątek świata – nawet ten najdalszy czy najbardziej egzotyczny. Na stronie brokera sprawdzisz ceny nadania paczki do innego kraju oraz poznasz szczegóły dotyczące wysyłki konkretnych towarów.

Dobrze zabezpiecz paczkę

Kolejny krok to odpowiednie zabezpieczenie paczki. Sposób pakowania zależy od rodzaju wysyłanych przedmiotów. Niewielkie produkty możesz wysłać w kopercie bąbelkowej lub w małym pudełku zabezpieczonym taśmą. Nieco większe artykuły zapakuj w odpowiednio duży karton.

Rzeczy znajdujące się w paczce muszą pozostać w miejscu przez całą drogę od nadawcy do odbiorcy. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij odpowiednim wypełniaczem. Dzięki temu przedmioty nie będą przesuwać się podczas transportu. Wypełniacz zapewni im odpowiednią amortyzację w razie wstrząsów. Możesz wybrać na przykład specjalne poduszki powietrzne, granulat styropianowy, flopak, folię bąbelkową lub inny materiał dopasowany do rodzaju wysyłanych przedmiotów. 

Nadaj paczkę

Gotową paczkę nadaj przez stronę brokera kurierovo.pl. Wybierz najlepszą firmę kurierską, określ rodzaj i wymiary przesyłki, miejsce odbioru oraz usługi dodatkowe – takie jak ubezpieczenie paczki, potwierdzenie doręczenia, czy też dostawa do rąk własnych. Kiedy opłacisz zamówienie, zostanie wygenerowana specjalna etykieta, którą powinieneś wydrukować i umieścić na wysyłanej paczce. Jeśli nie masz możliwości wydrukowania etykiety, możesz poprosić kuriera, żeby ją dla Ciebie wypisał. Na koniec zamów kuriera do domu i przekaż mu gotową przesyłkę. Drogę nadanej przesyłki możesz śledzić na stronie brokera. Wystarczy, że wpiszesz numer paczki i wybierzesz przewoźnika. W zamian dostaniesz informację o tym, gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka. Za usługę śledzenia paczki nie musisz dodatkowo płacić. 

Wysyłka paczek za granicę jest prostsza, niż myślisz! Za pośrednictwem profesjonalnego brokera kurierskiego zrobisz to szybko i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here