smartwatch dla kogo
https://pixabay.com

Smartwatch’e podbiły serca miłośników technologii. Ich sprzedaż z miesiąca na miesiąc rośnie. Dla kogo więc będą one odpowiednie?

Smartwatch dla kobiety

Smartwatch to gadżet, który ułatwi życie nie jednej kobiecie! Jest on świetnym pomysłem na prezent. Smartwatch posiadający GPS wraz dobrze sporządzoną notatką, którą możemy wygodnie sobie przygotować w telefonie potrafi przypomnieć o liście zakupów, kiedy znajdziemy się w pobliżu sklepu, gdzie można ją zrealizować. Rankingowe smartwatche dla kobiet posiadające dużą funkcjonalność sprawia, że inteligentny zegarek może stać się osobistym trenerem w codziennych zmaganiach. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla kobiety?

Ważną kwestią jest tutaj design. Jeżeli zegarek ma stać się rezolutnym asystentem, kobieta musi chętnie go nosić, a więc powinien on pasować do większości damskich rzeczy z garderoby oraz do ulubionych torebek 😉 Interesujący wygląd smartwatcha może nawiązywać do stylu życia kobiety: może być on uniwersalny, sportowy, elegancki lub łączący kilka wymienionych cech. Dodatkowym ważnym atutem może być wodoszczelność smartwatcha, dzięki której nie trzeba będzie uważać na zegarek podczas wysiłku sportowego, deszczu czy nawet mycia rąk lub podczas prysznicu. Ciągłe zdejmowanie może być przyczyną zgubienia, zapomnienia o nim lub pozostawienia zegarka w domu.

smartwatch dla kobiet
https://pixabay.com

Smartwatch z ciśnieniomierzem

Smartwatch z pomiarem ciśnienia będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na częste wahania ciśnienia. Wcześniejsza informacja o zaburzeniu rytmu serca może ocalić nawet ludzkie życie, podobnie jest z nadciśnieniem. Smartwatch posiadający funkcje EKG, które nie wymaga specjalistycznej aparatury, pozwali nam zbadać podstawowe parametry życia w każdej lokalizacji oraz czasie. Czujnik przepływu krwi w smartwatchu pozwolą nam monitorować poziomu stresu, natlenienia krwi, a także jakości snu, która ma bezpośrednie znaczenie, jeżeli chodzi o samopoczucie w ciągu dnia. Na rynku smartwatch’ów możemy wyróżnić dwa rodzaje pomiarów ciśnienia krwi wykorzystujące:

  • EKG oraz pulsometr optyczny – zegarek kalibrowany jest na podstawie danych z profesjonalnego ciśnieniomierza. Smartwatch monitoruje jak zmienia się objętość naszej krwi od pierwszego pomiaru.
  • Metodę oscylometryczną – jego działanie jest porównywalne z klasycznym ciśnieniomierzem, smartwatch wyposażony jest w specjalną nadmuchiwaną bransoletę i mierzy zmianę ciśnienia.

Co daje więc nam regularny pomiar ciśnienia krwi, nie zostawia wątpliwości, co najważniejsze pozwala na szybką reakcję! Gwałtowny wzrost może być spowodowany m.in. nerwami, aktywnością organizmu jak i również czynnikami chorobotwórczymi. Smartwatch z ciśnieniomierzem to dobry pomysł na prezent dla osób starszych. To dobry sposób na szybką reakcję, który może ocalić życie naszych bliskich albo uchronić ich przed wizytą w szpitalu.

Smartwatch z funkcją odbierania połączeń

Smartwatch, który posiada funkcję dzwonienia lub odbierania połączeń to idealna opcja dla każdego, któremu zdarza się zapodziać telefon w samochodzie lub torebce. Szybka komunikacja z telefonem pozwala wyświetlić na smartwatchu informację o połączeniu oraz tego, kto dzwoni. Zegarek z funkcją odbierania połączeń, to nie tylko praktyczne rozwiązanie na kontakt ze światem dla dorosłych. Smartwatch dla dzieci/młodzieży często ma funkcję połączenia ze wskazanymi przez nas numerami, co umożliwia stały kontakt z dzieckiem, kiedy jest poza domem. Zegarek z funkcją dzwonienia daje dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz możliwości kontaktu z rodzicami w nagłych sytuacjach. Smartwatch z funkcją odbierania oraz wykonywania połączeń to alternatywa dla smartphonów, których często nie możemy mieć bezpośrednio przy sobie. Gabaryt smartphon’ów sprawia, że nie zawsze i wszędzie można je zabrać, przez co możemy przegapić ważną wiadomość, czy połączenie. Poręczny smartwatch to wygodny sposób, aby nie rezygnować z treningu, czy innej aktywności sportowej. Telefon będzie nam przypominał, abyśmy wykonali ćwiczenie, bądź przeszli się na krótki spacer, gdy zbyt wiele czasu spędzimy w pozycji siedzącej. Dodatkowo wiele smartwatch’y ma wbudowaną funkcję asystenta treningu, który podczas zbyt intensywnego wysiłku alarmuje o nadwyrężeniu organizmu, co jest istotne z punktu widzenie naszego zdrowia.

Zastanawiasz się jaki smartwatch kupić? Sprawdź Ranking smartwatchy 2021 – część 1 oraz Ranking smartwatchy 2021 – część 2

smartwatch
https://pixabay.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here