zawody przyszłości

Kiedy jesteśmy dziećmi marzymy o tym, by zostać piosenkarzami, nauczycielami czy mechanikami. Wybieramy odpowiednią szkołę, idziemy na wymarzone studia, pilnie się uczymy i zdajemy egzaminy. Wszystko po to, by w przyszłości mieć jak największe szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Jednak rynek ciągle się zmienia. To, co było popularne w czasie naszych studiów, dziś może okazać się rynkiem przesyconym. Jaki zawód wybrać, by zarabiać? Przedstawiamy zawody przyszłości.

Rynek pracy w przyszłości – jaki zawód wybrać?

Zostaliśmy otoczeni przez maszyny. Komputer, laptop, tablet czy smartfon ma już praktycznie każdy z nas. Wiele dużych korporacji, firm produkcyjnych zaczyna automatyzować swoją pracę. Przecież chodzi o zyski, a raz kupiona maszyna czy oprogramowanie, nie dość, że będzie tańsze, to jeszcze szybsze od nawet najlepszego pracownika. Wiele zawodów, które obecnie istnieją zostanie więc w przyszłości zastąpiona komputerami czy inteligentnymi maszynami. Sztuczna inteligencja to nie wymysł filmowy, ale coraz częściej prawdziwa rzeczywistość.

Na jakie zawody będzie więc największe zapotrzebowanie? Już teraz widać, że brakuje osób, którzy profesjonalnie zajmują się budownictwem. Ciężko o fachowca, a większość tych, którzy coś potrafią, wyjechała za granicę. Stawki idą więc w górę. Jeśli masz smykałkę do tego typu rzeczy i jesteś solidny w swoich obowiązkach, wybierając ten zawód na pewno nie pożałujesz.

Kolejnym zawodem jest specjalista IT. Właśnie przez coraz szerszą technologię zwiększa się zapotrzebowanie na osoby, które świetnie poruszają się w tych tematach. I chodzi tutaj nie tylko o stricte informatyków, ale również programistów czy inżynierów elektrotechnologii. Ważni są również projektanci aplikacji czy stron, tzw. UX designerzy oraz graficy. To dobrze płatne zawody, a wiele z nich pozwala albo na pracę zdalną, albo na elastyczne dopasowanie grafiku.

Ciekawym zawodem, o którym nikt nie przypuszczałby, że zyska taką popularność, jest dietetyk. Wszystko dlatego, że wielu z nas, w związku z szybkim tempem pracy, zaniedbuje swoją dietę i aktywność fizyczną. Dużo siedzimy, nasza praca często to osiem godzin przed ekranem komputera, co negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Wystarczy kurs, ciągłe poszerzenie swojej wiedzy z dziedziny zdrowego odżywiania i gotowe.

Również lekarz jest zawodem przyszłości. I nie mówimy tutaj po prostu o lekarzu interniście, ale bardziej chirurgu medycyny estetycznej czy fizjoterapeucie. Ponadto częściej niż dawniej korzystamy z usług psychologów. Więc ich też można uznać za zawód przyszłości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zarobić 1000 zł?
Następny artykułPraca w Irlandii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here