Jak wybrać powierzchnię magazynową na wynajem

Im bardziej i intensywniej rozwijasz swój biznes, tym większe pieniądze musisz w niego wkładać. Tak to już jest. Tego nie unikniesz, więc lepiej jak najszybciej pogodzić się z aktualnymi i czekającymi cię wydatkami, których z biegiem lat będzie tylko przybywać. Skoro zainteresowała cię tematyka tego tekstu, prawdopodobnie jesteś na etapie, w którym ustaliłeś, że twojej firmie przydałaby się jakaś dodatkowa (a może i nawet pierwsza) powierzchnia magazynowa, pozwalająca na składowanie różnego rodzaju produktów i ich zabezpieczanie. Sięgnij po coś takiego już teraz. Popatrz sobie na magazyn logistyczny, od razu wykluczając te przeznaczone bezpośrednio na sprzedaż, a pozostawiając sobie do wyboru wyłącznie te oddane na wynajem. Wynajmowanie tego rodzaju magazynów ma sporo zalet, z których sam na pewno zdajesz sobie sprawę. Najwyższa pora więc sięgnąć po taką powierzchnię magazynową, która zdoła usprawnić w czymś twój biznes i pomóc twoim pracownikom w lepszym oraz efektywniejszym wywiązywaniu się ze zróżnicowanych obowiązków.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia

Pierwsza kwestia to lokalizacja. Pewnie domyślasz się, że jeśli chcesz, by wszystkim (włącznie z tobą, ale też i wszystkimi zatrudnianymi przez ciebie pracownikami) łatwo korzystało się z nowego magazynu, wszyscy muszą mieć do niego łatwy dostęp. Wynajmowanie powierzchni mieszczącej się na drugim końcu miasta i oddalonej od siedziby firmowej o kilkadziesiąt kilometrów po prostu mija się z celem. Taki lokal byłby po prostu niepraktyczny. Mógłby wręcz okazać się bezużyteczny, bo gdy już zacząłbyś z niego korzystać, sam szybko zorientowałbyś się w tym, że tracisz mnóstwo czasu na dojazdy, a to jest po prostu nieopłacalne i to z wielu powodów. Dojazdy kosztują. W ich przypadku płacisz za paliwo (albo środki transportu zapewniane pracownikom), ale płacisz jeszcze dodatkowo za czas, który musisz poświęcać na podróże. Nie należy w ten sposób postępować. Ten, kto tak uczyni, na pewno nie zostanie świetnie prosperującym przedsiębiorcom. Nie znaczy to jednak wcale, że skoro twoja firma działa w samym centrum miasta, od razu masz szukać powierzchni magazynowych występujących właśnie w centrum, bo to akurat może okazać się niewykonalne albo zbyt kosztowne. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia znajdziesz jednak głównie na obrzeżach różnych miasta. Po prostu postaraj się o to, by nie były one zbyt mocno oddalone od siedziby twojej firmy, biura bądź sklepu.

Magazyny logistyczne

Druga kwestia – cena. Bardzo możliwe, że zwrócisz na nią uwagę jeszcze przed sprawdzeniem lokalizacji poszczególnych powierzchni magazynowych, czemu trudno się dziwić, bo jednak w dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca musi zważać na to, ile pieniędzy wydaje, by wydawać ich jednak jak najmniej. Pójdź jednak na jakiś kompromis. Wybór najtańszej powierzchni magazynowej do wynajęcia raczej nie będzie najlepszym pomysłem, bo z jakiegoś powodu jest ona najtańsza i tego powodu możesz się tylko domyślać, bo nikt ci o nim szczerze nie powie. Cena zawsze wynika z różnych czynników. W przypadku powierzchni magazynowych do wynajęcia największy wpływ mają na nią chociażby: wielkość powierzchni, sposób jej wyposażenia, data wybudowania danego obiektu (to, jak stary czy nowy on jest), lokalizacja oraz ogólne położenie. Zorientuj się w tym, ile powinny kosztować teraz powierzchnie magazynowe, by nie dać się nabrać ani na zbyt atrakcyjne cenowo ogłoszenia, ani na te magazyny, które w rzeczywistości nie będą warte ustalonej dla nich ceny. Tylko ty możesz zadbać o własne interesy. Niestety ale w świecie biznesu ludzie na każdym kroku mogą próbować cię oszukać, by po prostu na tobie zarobić.

Na sam koniec upewnij się jeszcze, że wynajem powierzchni magazynowych, którego masz właśnie dokonać, został przez ciebie dokładnie przemyślany. Odpowiedz sobie na pytanie, czy sięgasz po to, czego szukałeś i czy aby na pewno będziesz z tego zadowolony. Nowa powierzchnia magazynowa ma przecież pomagać tobie i twojej firmie. Musi więc pasować do twoich własnych oczekiwań, bo w przeciwnym wypadku nie będzie zbyt dobrze się sprawdzać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here