Biznesomania

Wyceniamy Twój przyszły biznes !

Baza Wiedzy biznes Wyceny

Liczysz wydatki na firmę w Excelu? Zobacz aplikacje dla oszczędnych!

Jeśli masz firmę, z pewnością skrupulatnie liczysz wszystkie związane z nią wydatki. Poszukiwanie tańszych rozwiązań jest zrozumiałe, choć niestety nie da się zaoszczędzić na wszystkim. Jeśli jednak dobrze poszukasz, za niektóre produkty, jak chociażby polisa OC, płacić możesz zdecydowanie mniej. Podpowiemy Ci, jak to zrobić.

Excel – program niezastąpiony?

Excel to jeden z częściej używanych programów, który ułatwia między innymi sprawowanie kontroli nad kosztami firmy. Choć jego możliwości są ogromne, nawet podstawowe dostępne w nim funkcje mogą okazać się dla przedsiębiorcy bardzo pomocne.

Co jednak z wydatkami takimi, jak na przykład ubezpieczenie OC dla firmowych aut? Excel pozwoli Ci co prawda na ich podliczenie czy też kontrolowanie terminu obowiązywania poszczególnych polis, ale zwykle na tym kończą się jego możliwości. Tymczasem to właśnie dzięki ograniczeniu wydatków na OC możesz naprawdę dużo zaoszczędzić. Jak to zrobić?

Kalkulator ubezpieczeń

Najtańsze OC znaleźć możesz oczywiście w sieci. Na stronach większości ubezpieczycieli znajdują się kalkulatory ubezpieczeń, które od strony użytkownika są po prostu formularzem do wypełnienia. Czy to dobry sposób na znalezienie atrakcyjnej cenowo polisy? Nie do końca. By ją odszukać, musiałbyś bowiem przedzierać się przez dziesiątki kolejnych witryn i na każdej wypełniać podobny formularz. Co więcej, na tę najtańszą z najtańszych mógłbyś w ogóle nie trafić.

Niestety – oferta polisy przedstawiana jest za każdym razem dopiero po uzupełnieniu wszystkich pól formularza, tych zaś jest całkiem sporo. Ich wypełnienie to minimum 10 minut. Na dodatek nie możesz się pomylić, bo wówczas polisa OC nie zostanie odpowiednio dopasowana do Twojego firmowego auta.

Na szczęście w sieci dostępne jest jeszcze inne, o wiele sprytniejsze narzędzie.

Porównywarka ubezpieczeń

Dzięki porównywarce ubezpieczeń najtańsze OC znajdziesz dużo szybciej, niż korzystając z kalkulatorów na stronach poszczególnych TU. Co prawda tutaj również wypełniasz formularz, jednak robisz to tylko raz. Natomiast ofert polis otrzymujesz co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście (lub nawet kilkadziesiąt). Wyniki możesz ze sobą porównać i wybrać najtańszą dostępną opcję.

Pamiętaj – zakres OC reguluje ustawa. Jest on zawsze taki sam, bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym wykupisz polisę. Właśnie dlatego w przypadku tego akurat ubezpieczenia możesz kierować się wyłącznie jego ceną i nie przepłacać bez potrzeby.

Dlaczego tak tanio? Porównywarka a ceny OC

Jesteś ciekaw, dlaczego ceny polis OC, które znajduje porównywarka ubezpieczeń, są tak atrakcyjne? Są trzy główne powody.

Po pierwsze, oferty znalezione przez wyszukiwarkę to zwykle polisy, które możesz kupić przez Internet. Umowę podpisujesz tu bezpośrednio z wybranym TU. Nie ma więc żadnych pośredników, którym normalnie trzeba by było zapłacić prowizję. Oczywiście pozwala to towarzystwu na obniżenie ceny.

Po drugie, porównywarka ubezpieczeń znajduje najtańsze OC dzięki temu, że dane, którymi dysponuje, są aktualizowane na bieżąco. Oznacza to, że korzystając z niej, automatycznie dowiadujesz się o ofertach specjalnych oraz zniżkach.

Po trzecie, towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze wiedzą, że to właśnie niska cena polisy OC stanowi dla kupującego główne, a często jedyne kryterium wyboru. Co za tym idzie, muszą odpowiednio ją obniżyć, by była ceną konkurencyjną.

Nie przepłacaj – wykup najtańsze OC

Zarówno twórcom porównywarki, jak i towarzystwom ubezpieczeniowym zależy na tym, byś mógł skorzystać z atrakcyjnych ofert polisy OC. Dzięki informacjom z formularza, które podasz, każda z nich będzie dopasowana do Twojego indywidualnego przypadku. Skorzystaj z tego udogodnienia i nigdy więcej nie przepłacaj za polisę OC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *