Ciucholand czyli jak zarabiać na odzieży używanej

Rynek ubrań używanych tak zwanych „secound handów” jest w Polsce coraz większy. Dowodem może być liczba tego typu sklepów w każdym polskim mieście. Czy jest to rynek na którym da się zarobić? Czy Polacy naprawdę są chętni do kupowania i noszenia używanych ubrań ? Czy taki biznes może być opłacalny i czy jest jeszcze miejsce dla nowych podmiotów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższy artykule.

Zanim założymy ciucholand

Czym jest ciucholand?

Lumpeks tudzież ciucholand to sklep z używaną odzieżą. Odzież ta pochodzi głównie z zagranicznych skupów lub zbiórek. Po tym jak zostaje zebrana zagranicą, zapaczkowana, wysyłana jest do Polski. W Polsce, towar trafia do hurtowni, z których dostanie się finalnie do sklepów z odzieżą używaną.

Rynek

Zgodnie z badaniami TNS OBOP z 2011 roku, 42% Polaków kupuje w „szmateksach”. Jest to bardzo duży rynek, choć druga połowa stanowczo twierdzi, że nigdy by tam nie kupiła. Zdecydowanie największym powodem dla, którego ludzie są skłonni kupić używane ubrania jest cena. Rzeczy w secound handach są często niemal dziesięć razy tańsze niż nowe w sklepie.

Oprócz ceny, ważnym czynnikiem jest niepowtarzalność ubrań. Większość z nich pochodzi z datków . Jak łatwo się domyślić, istnieje prawdopodobieństwo porównywalne do trafienia w totka, że w jednym ciucholandzie znajdą się dwa takie same ubrania. Następnym niewątpliwym plusem zakupów w takim punkcie jest moda, która ostatnimi czasy wraca do wzorów z poprzedniego stulecia. Rzeczy, które przez wiele lat były w magazynach hurtowni z odzieżą używaną, nagle stały się pożądane przez klientów. Co więcej, przychodzą oni coraz częściej nie tylko w celu zakupu pożądanej części garderoby, ale również w celu wyszukania „perełki”.
Do popularności secound handów przyczynił się ich pozytywny PR. Coraz więcej gwiazd oraz innych ludzi zamożnych, których stać na nowe ubrania, odwiedza takie sklepy. Wpływa to niewątpliwie na zmniejszenie poczucia wstydu, jakie towarzyszyło przez wiele lat klientom szmateksów.

Oczywiście sklepy z odzieżą używaną mają również spore minusy. Oprócz bariery psychologicznej (niektórzy zwyczajnie brzydzą się chodzić w używanych rzeczach), są też bariery asortymentowe. To, co z jednej strony jest plusem, czyli niepowtarzalność ubrań, z drugiej strony jest sporym minusem. Wystarczy sobie wyobrazić sytuacje, w której jesteśmy zainteresowani daną częścią garderoby ale jest na nas za mała. W normalnym sklepie sieciowym istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy taką samą rzecz w odpowiadającym nam rozmiarze. W przypadku ciucholandu nie ma takiej możliwości.

Kraj pochodzenia odzieży

Istnieje szeroki wybór krajów, z jakich można ściągnąć odzież. Najbardziej popularne są Wyspy Brytyjskie, Szwajcaria, Włochy, Francja oraz reszta krajów Unii Europejskiej. Oczywiście istnieją jeszcze sklepy z odzież ze Stanów Zjednoczonych, ale ubrania w nich są trochę droższe niż w przypadku krajów z kontynentu europejskiego.

Certyfikaty dotyczące dezynfekcji i dezynsekcji

Certyfikaty dotyczące dezynfekcji i dezynsekcji towaru, które sprzedajemy, odnoszą się głównie do tak zwanego niesortu. Kiedy kupujemy ubrania sortowane, nie musimy mieć takiego certyfikatu. Jeśli jednak chcielibyśmy taki certyfikat uzyskać, należy w tym celu udać się do naszego dostawcy. Każdy dostawca ma obowiązek wystawienia certyfikatu dotyczącego dezynfekcji i dezynsekcji.

Sort czy niesort

Ubrania niesortowane są klasyfikowane jako śmieci. Cena paczek z takimi ubraniami jest o wiele niższa niż w przypadku ubrań sortowanych. Niestety, często się zdarza, że po otwarciu paczki ponad 90% z ubrań nie nadaje się na sprzedaż. Oczywiście, zdarza się, że ten współczynnik jest o wiele niższy i wtedy konkretna partia towaru staje się niezwykle opłacalna z powodu wysokiej marży. Jednak w większości przypadków niesort to ubrania nie nadające się do niczego prócz wyrzucenia.
Sort to jak już wspomnieliśmy ubrania sortowane przez importera, tudzież hurtownie. Ceny tych produktów są o wiele droższe ale w ich przypadku mamy pewność dotyczącą jakości towaru. Jednak marża na takie towary jest o wiele niższa niż w przypadku niesortu.

Jaki asortyment?

Najprawdopodobniej największym zainteresowaniem będzie się cieszyć odzież damska. Jest to spowodowane tym, że kobiety to częstsze bywalczynie lumpeksów. Oczywiście oprócz odzieży damskiej warto zainwestować w odzież dziecięcą. Kobiety często robią zakupy zarówno dla siebie jak i dla dzieci. Oczywiście należy badać rynek i kiedy zauważymy, że istnieje popyt na ubrania dla innej grupy docelowej należy zmienić asortyment.

Forma sprzedaży

Można wyróżnić dwie główne formy sprzedaży. Jedną z nich jest sprzedaż na wagę ubrań w koszach, drugą jest sprzedaż odzieży wycenionej z wieszaków i manekinów.

Na wagę Na sztuki

Plusy

Większy obrót towaru Wysokie marże
Niższe ceny Poczucie ekskluzywności
Przyciągają klientów do sklepu Mniejszy współczynnik kradzieży
 Łatwiejsze do upłynnienia Lepsze zaprezentowanie towaru

Minusy

Częste kradzieże Mały ruch
Niskie marże Mały obrót towaru
Gorsze zaprezentowanie towaru Wyższe ceny odstraszające klientów

Jak widać na powyższym zestawieniu obie formy mają plusy i minusy. Podążając za trendami, najpopularniejszą formą w dzisiejszych czasach jest sprzedaż na sztuki. Sprzedaż tego typu dodaje ekskluzywności sklepowi oraz zapewnia wysokie marże.
Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie złotego środka pomiędzy jedną formą i drugą. Dobrym pomysłem jest przeznaczenie jednego pokoju/boxu/części sklepu na ubrania na wagę w koszach, a drugą na ubrania na wieszakach.

Kradzieże w ciucholandach

Jak w każdym sklepie, kradzieże w lumpeksach również się zdarzają. Często złodziejami okazują się nie tylko „klienci”, ale również personel. Aby uchronić się przed takimi sytuacjami możemy zatrudnić firmę ochroniarską lub ochroniarza. Innym sposobem jest zamontowanie kamery, chociaż najlepszym sposobem jest zatrudnianie pewnych pracowników, którzy będą pilnować, czy nikt nie wynosi nielegalnie towar ze sklepu.

Dostawy, promocje, wyprzedaże

Biznes związany z odzieżą używaną cechuje się kilkoma prawami. Dostawy nowego towaru mają miejsce głównie w jeden dzień w tygodniu. Zazwyczaj przez kilka dni cena utrzymuje się na stałym poziomie, by na dwa lub trzy dni przed następną dostawą, w celu „czystek na magazynie”, zrobić promocję. Przykładowo w czwartek mamy dostawę, więc piątek, sobota cena ubrań bez zmian. W poniedziałek dajemy małą promocję np. 10% natomiast we wtorek i środę promocja sięgnie 20%. Dzięki temu będzie większa rotacja towaru oraz więcej miejsca na nową dostawę. Taki tryb przyzwyczaja ludzi, że w naszym sklepie będzie zawsze świeży towar.
W przypadku wyprzedaży sprawa nie jest już taka prosta, czasem nie warto przyzwyczajać klientów, że mogą kupić dobre ubrania za półdarmo. Jeśli robimy wyprzedaż to tylko na ubrania znajdujące się w koszach. W przypadku ubrań na wieszakach w czasie wyprzedaży możemy obniżyć ich cenę o kilkadziesiąt procent, ale raczej nie powinniśmy łączyć wyprzedaży z lepszym jakościowo towarem.

Zaczynamy!!!

Cel wyceny

Wyceniamy hipotetyczne koszty i przychody sklepu z odzieżą używaną.

Założenia

• Otwieramy spółkę jawną
• Forma opodatkowania to ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (3%) bez potrzeby posiadania kasy fiskalnej i płacenia vat-u.
• Wynajmujemy lokal dwupokojowy ok. 90m2 w centrum małego miasta przykładowo Tomaszów Mazowiecki.
• Zatrudniamy około 2 osoby na umowę o pracę
• W większym pomieszczeniu ubrania na wagę, w drugim ubrania na wieszakach płatne od sztuki
• Raz w tygodniu dostawa
• Ubrania posortowane I jakości na wieszaki a posortowane II jakości do koszów
• Ściągamy ubrania zachodnie głównie z Anglii i Holandii
• Firma będzie wydawać pieniądze na reklamę
• Przy przeliczaniu sztuk na kilogramy przyjmujemy, że 1 kg odzieży to 2,5 sztuki.
• Odnotujemy wzrost zakupów jak i kosztów o 5% w stosunku kwartał do kwartału.

Opis firmy

Firma będzie znajdować się w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Ze względu na dobre położenie możemy liczyć na dość duży ruch. Dostawy nowego towaru będą się odbywać według poniższego schematu:

Dzień tygodnia Opis
Czwartek Dostawa
Piątek Ceny bez zmian
Sobota Ceny bez zmian
Niedziela Nieczynne
Poniedziałek Kosz obniżka 10%
Wtorek Kosz obniżka 20%
Środa Kosz 1 szt. za 5 zł, wieszaki 25 % taniej

Taki harmonogram dostaw i promocji ułatwi nam pozbywanie się zalegającego towaru. Dodatkowo przyzwyczai konkretne grupy klientów do zakupów w konkretne dni. Czwartek, piątek i sobota to dni ,w których będą kupować ludzie nieco zamożniejsi. Świeża dostawa zapewni im znalezienie „perełek”, które nikt przed nimi nie miał okazji kupić. Poniedziałek, wtorek, środa to dni w których zakupy będą nieco tańsze tak więc są skierowane do trochę innej grupy klientów. Grupa ta jest w stanie zrezygnować z lepszych ubrań ze świeżej dostawy w zamian za niższą cenę.
W dniu dostawy, przed otwarciem sklepu, ubrania zostaną posortowane do odpowiednich koszów. Sort pierwszej jakości pójdzie na wieszaki jako produkt ekskluzywny, sort II jakości trafi do koszów. Klient, który przyjdzie do naszego ciucholandu w dniu dostawy i nie znajdzie nic dla siebie, może wejść do osobnego pokoju z odzieżą na wieszakach i zdecydować się na zakup ubrań, z których mamy większą marżę.

Koszty działalności

Lokal

W celu maksymalizacji zysków powinniśmy zainwestować w wynajem lokalu jak najbliżej centrów miast. W naszej wycenie proponujemy lokal w centrum Tomaszowa Mazowieckiego, za który zapłacimy około 3 000 zł miesięcznie za 90 m2. Remont lokalu razem z przystosowaniem go do działalności może wynieść nawet 10 000 zł. Zakup pięciu podwójnych stojaków na wieszaki to koszt około 1250 zł (250 zł za jeden według aukcji z allegro) i trzech pojedynczych 300zł (100 zł za jeden).Koszt sześciu koszów 2×2 to około 1800 zł. Ostatnie koszty meble i urządzenia dla pracowników (waga, biurko, krzesło) około 600 zł.

Reklama

Najlepszym i najtańszym sposobem na rozreklamowanie się jest rozdawanie ulotek informacyjnych. Na takich ulotkach powinna się znaleźć lokalizacja sklepu, ceny towarów, możliwe promocje, godziny i dni otwarcia sklepu. Cena rozdania 25 000 ulotek to około 2 000 zł.

Koszty towaru

Pierwsza paleta towaru powinna zawierać około 600 kg sortu II jakości i 200 kg sortu I jakości. Następne tygodnie, to tylko dokupowanie towaru około 200 kg sortu II jakości i 60 kg sortu I jakości tygodniowo. Liczba ta ulegnie zmianie, ponieważ zgodnie z założeniem, liczymy na przyrost nowych klientów o 5% w stosunku kwartał do kwartału. Jeśli przyrost klientów nastąpi zgodnie z przewidywaniami, musimy zwiększyć ilość ściąganych rzeczy. Zawsze trzeba pamiętać, że wśród gorszego sortu znajdą się ubrania, które nie nadają się do sprzedaży. Takich ubrań jest około 25%. Zgodnie z tą regułą kupując 600 kg gorszego towaru tylko 450 kg trafi do naszego sklepu. Koszty pozyskania ubrań przedstawia poniższa tabela.

Rodzaj Cena brutto za kg
Sort( I jakości) 22 zł
Sort( II jakości) 10 zł

Przy założeniu, że odzież kupujemy u importera pomijając hurtownie(tak też można) zakup realnego kilograma sortowanych rzeczy niższej jakości kosztuje 10 zł. Przy zakupie dużej ilości towaru często się zdarza, że importer opuszcza nam cenę o podatek VAT i za darmo dostarcza towar do sklepu. Zgodnie z tabelą i założeniami za zakup 600 kg sortu II za 10 zł, daje nam koszt 6000 zł, natomiast zakup 200 kg sortu, to wydatek około 4 400 zł.
W każdym tygodniu będziemy mieć nową dostawę. 200 kg sortu II co tydzień będzie nas kosztować 2 000 zł tygodniowo natomiast 60 kg sortu I to koszt w granicach 1320zł tygodniowo. Kwoty te ulegną zmianie, gdy nasz lokal stanie się bardziej popularny i zaczniemy potrzebować coraz więcej towaru.

Koszty pracy

Zgodnie z założeniami, pracujący u nas pracownicy w liczbie dwóch, będą zatrudnieni na umowę o pracę. Ich zarobki będą się kształtować w granicach 1 600 zł miesięcznie. Nasze koszty dotyczące pracowników są większe i sięgają 1931,84 zł za każdego pracownika co w sumie daje nam 3 863,68 zł za cały personel.

Suma kosztów

Poniższa tabela kosztów, ukazuje poszczególne koszty jednorazowe jak remont lokalu, zakup towaru i umeblowanie oraz wydatki cykliczne jak pensje dla pracowników, uzupełnienie towaru i koszty wynajmu lokalu.

Koszty jednorazowe

Wydatki cykliczne (miesięczne)

Remont lokalu

10 000,00 zł

Wynajem lokalu

3 000,00 zł

Zakup stojaków na wieszaki i koszy

3 050,00 zł

Zakup towaru

13 280,00 zł

Zakup wieszaków

500,00 zł

Pensje 2 pracowników

3 863,68 zł

Zakup mebli dla personelu

600,00 zł

ZUS

415,00 zł

Oklejenie okien i drzwi

100,00 zł

Koszty dostawy towaru

50,00 zł

Rozdawanie ulotek

2 000,00 zł

Suma

20 608,68 zł

Zakup towaru

10 400,00 zł

Suma

26 650,00 zł

Podatki

Jako przedsiębiorca mamy obowiązek odprowadzać podatki zarówno dla urzędu skarbowego jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Forma opodatkowania

Nasza firma będzie odprowadzała podatki na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego, którego stawka wynosi 3% od przychodów nie pomniejszonych o koszty ich uzyskania. Formę tą, możemy wykorzystywać do momentu kiedy przekroczymy próg 150 000 euro rocznie co nam raczej nie grozi.

Podatek od towarów i usług (VAT)

Jako nowe przedsiębiorstwo jesteśmy zwolnieni z VATu do mementu aż nasze przychody netto (pomniejszone o podatek) przekroczą 150 000 zł. Po przekroczeniu tej kwoty, będziemy zmuszeni płacić 23% podatku od towarów i usług.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS)

Dzięki nowym przepisom dotyczących Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, przez pierwsze 24 miesiące działalności firmy, możemy skorzystać z preferencji, w której za podstawę ustalenia składek przyjmie kwotę 30% minimalnego wynagrodzenia. Jest to dość korzystne, gdyż koszt tego podatku wyniesie nas tylko niecałe 415 zł miesięcznie (kwota bez obniżki 1027 zł/miesiąc).

Przychody

Ruch w sklepie

Ruch w sklepie jest o tyle ważny, że dzięki niemu możemy oszacować obrót jaki uzyskamy w przedsiębiorstwie. Ceny naszych towarów są zmienne, dlatego tak istotną kwestią jest generowany ruch w konkretne dni tygodnia. Poniżej przedstawiamy prognozę sprzedaży kilogramów odzieży w konkretne dni tygodnia (przy rzeczach sprzedawanych na sztuki przyjmujemy, że jeden kilogram to 2,5 sztuki).

Sprzedaż w kg w konkretne dni tygodnia
Sprzedaż w kg w konkretne dni tygodnia

Największy ruch powinien być w środy i czwartki. Spowodowane jest to tym, że w czwartki przychodzi nowy towar, natomiast w środy pozbywamy się odzieży, która zalegała w sklepie przez cały tydzień. Pozostałe dni, to okres, w którym możemy zaobserwować zmianę klientów z tych, którzy płacą więcej za lepszy towar na takich, którzy są skłonni kupić gorszy towar za mniejsze pieniądze.
Cennik

Cena jednostkowa

Cena za kilogram

Cena netto Cena brutto Cena netto Cena brutto

Ubrania na wieszakach

Czwartek-Wtorek

20,33 zł/szt.

25,00 zł/szt.

48,13 zł/kg

62,50 zł/kg

Środa

15,24 zł/szt.

18,75 zł/szt.

36,09 zł/kg

46,88 zł/kg

Ubrania na wagę

Czwartek, piątek, sobota

20,33 zł/kg

25,00 zł/kg

20,33 zł/kg

25,00 zł/kg

Poniedziałek

18,29 zł/kg

22,50 zł/kg

18,29 zł/kg

22,50 zł/kg

Wtorek

16,26 zł/kg

20,00 zł/kg

16,26 zł/kg

20,00 zł/kg

Środa

4,07 zł/szt.

5,00 zł/szt.

10,16 zł/kg

12,50 zł/kg

Cena jednostkowa to cena po jakiej konsument kupuje jedną sztukę lub kilogram danego towaru. Cena za kilogram to uśredniona cena za 1 kg danej odzieży (przy założeniu, że 1kg to 2,5 sztuki ubrania). Ceny jednostkowa i za kilogram różnią się tylko w przypadku rzeczy kupowanych na sztuki. Rzeczy na wagę mają tą samą cenę.
Tak jak widać w powyższej tabeli , czwartki piątki oraz soboty to dni dla nieco zamożniejszych klientów. Dla tych mniej zamożnych, przygotowaliśmy ofertę cenową na dni: poniedziałek, wtorek oraz środa.
Na początku działalności, korzystamy z ulgi i nie płacimy podatku VAT. W ten sposób nasz dochód liczony jest poprzez ilość zakupów pomnożoną przez cenę brutto. Z początkiem trzeciego kwartału, powinniśmy przekroczyć limit zwolnienia i zacząć płacić 23% podatku. W ten sposób przychód będzie liczony jako ilość zakupów razy cena netto.

Prognoza przychodów

Zgodnie z tabelą zakupów u nas w sklepie oraz z tabelą cen jakie obowiązują, powinniśmy oczekiwać przedstawionych poniżej przychodów:

Przychody w konkretne dni tygodnia
Przychody w konkretne dni tygodnia

Największe przychody podobnie jak w tabeli z ilością zakupów zanotujemy w czwartek, piątek i środę. W sumie powinniśmy odnieść przychód w granicach 5 500 zł – 6 500 zł tygodniowo.
Jeśli wierzyć prognozom, to pod koniec II kwartału działalności przekroczymy próg 150 00 zł, uprawniający nas do niepłacenia podatku od towarów i usług. Utrzymując ceny, nasza marża z produktów drastycznie zmaleje. Co wpłynie na kształtowanie się przychodów.

Rachunek opłacalności

Porównując sumę kosztów jednorazowych i cyklicznych do przychodów, które są wygenerowane przez odpowiedni ruch ( dla ułatwienia zwiększający się o 5% w stosunku do poprzedniego kwartału) oraz odpowiednie ceny ( na początku liczone bez VATu), można przejść do obliczenia rachunku opłacalności przedsiębiorstwa:

I

II

III

IV

Saldo na początek kwartału

-26 650,00 zł

-7 836,29 zł

9 553,91 zł

10 919,03 zł

Koszty cykliczne

-58 956,04 zł

-64 268,04 zł

-66 359,64 zł

-68 555,82 zł

Przychody (netto)

77 769,75 zł

81 658,24 zł

67 724,76 zł

71 111,00 zł

Saldo na koniec kwartału

-7 836,29 zł

9 553,91 zł

10 919,03 zł

13 474,21 zł

Jak łatwo zauważyć, biznes jest dość perspektywiczny. Dopóki firma korzysta ze zwolnienia z VATu, przychody netto są w granicach 80 000 zł na kwartał przy średnich kosztach prawie 62 000 zł kwartalnie. Niestety, kiedy już firma stała się płatnikiem VAT przychody spadają do około 70 000 zł, natomiast koszty raczej utrzymają się lub nieznacznie wzrosną.

Podsumowanie

Biznes związany z sprzedażą używanej odzieży nie jest prosty. Podczas prowadzenia tego typu działalności, musimy dokładnie analizować rynek, weryfikować dostawców, reklamować się oraz dbać o nowe dostawy tak by w naszym ciucholandzie ciągle były inne ubrania.

Według naszej prognozy firma powinna się zwrócić już w drugim kwartale działalności. Pod koniec tego samego kwartału, powinniśmy przekroczyć próg 150 000 zł uprawniającego nas do niepłacenia podatku VAT. Brak zmian w cenach poskutkuje obniżeniem przychodu a co za tym idzie zmniejszeniem się zysku.

W celu osiągnięcia wyższych zysków, zaleca się negocjowanie obniżenia cen lub polepszenia jakości ( obniżenie współczynnika ubrań nienadających się do sprzedaży). Zwykle hurtownie lub bezpośredni importerzy wspierają zaufanych klientów lepszymi cenami lub jakością odzieży.

Naszym zdaniem, ciucholand to bardzo ciekawa alternatywa dla sklepów sieciowych. Rosnąca popularność sklepów z odzieżą używaną świadczy o zapotrzebowaniu na tanią odzież. Z drugiej strony rośnie liczba szmateksów co udowadnia, że to dobry interes na czasy kryzysu.

136 thoughts on “Ciucholand czyli jak zarabiać na odzieży używanej

  • Wrzesień 26, 2017 at 10:29 am
   Permalink

   Nie sortowane ubrania prosto z Anglii i Irlandii zapraszam więcej informacji na maila Czwary@wp.pl

   Reply
 • Grudzień 14, 2014 at 12:58 pm
  Permalink

  bez kasy to zysk miesieczny sklepu nie moze przekroczyć 1600 zł wiec są to brednie bo na ryczałcie juz byc nie mozna tylko na zasadach ogolnych 18 % podatku lub vat i kasa fiskalna to podstawa !!!

  Reply
 • Grudzień 21, 2014 at 10:45 pm
  Permalink

  jestem również tego zdania co Bart. Sam zajmuję się sprzedażą odzieży używanej pochodzącej z niesortu hurtowniajulia.boo.pl

  Reply
 • Styczeń 9, 2015 at 6:10 am
  Permalink

  Mnie też zdarzyło się nie raz sprzedać jakiś używany ciuch, ale taki swój własny. Zdziwiłam się, że na serwisie odkupuj.pl można tak szybko pozbyć się ubrań:) oczywiście było to dla mnie miłe zaskoczenie. Nie mogę się równać z właścicielami second handów, ale swój malutki sukcesik w sprzedaży już mam:)

  Reply
 • Styczeń 13, 2015 at 4:31 pm
  Permalink

  Faktycznie bardzo rzeczowy artykuł! Ciężko w sieci znaleźć tak szczegółowe podsumowania. Myślicie, że hurtownia odzieży używanej również może przynieść duże zyski? Tam też się dzieli na sort i niesort? Słyszałem też o specjalistycznych miejscach, jak na przykład hurtownia używanej odzieży dziecięcej. Da się zarobić duży kapitał na naprzykład takim biznesie? nedexim.pl

  Reply
 • Luty 4, 2015 at 7:01 pm
  Permalink

  Witam, wszystkich chętnych zainteresowanych otworzeniem swojego sklepu z odzieżą używaną zapraszam do kontaktu, pomagamy zaopatrujemy,doradzamy, dajemy logo oraz rabaty. Na początek opracowany specjalnie dla ciebie Pakiet Start, z nami, dużo niższe ceny 🙂 500816252

  Reply
  • Grudzień 7, 2015 at 2:43 pm
   Permalink

   Witam ! mam zamiar otworzyc sklep z odzieza uzywana na terenie wodzisławia sl . potrzebuje paru podpowiedzi np z kad zamawiac odziez ? i tym podobne. bardzo prosze o pomoc i Pozdrawiam! Bartosz

   Reply
   • Luty 22, 2016 at 1:20 pm
    Permalink

    Witam serdecznie, jestesmy mloda firma dzialajaca na terenie poludniowej Anglii. Posiadamy wysokiej jakosci Sortowany towar ubrania czesto z metkami, bez uszkodzen bez plam, zero recznikow poscieli itp. Ubrania znanych marek h& m, zara, next, m& s, new look, river island, dorothy perkins i wiele innych. Jako ze stawiamy pierwsze kroki w tym biznesie chcemy sie wykazac by zdobywac klientow zatem pewnosc co do jakosci towaru gwarantowana. Zamowiony towar trafia prosto pod drzwi klienta pod wskazany adres, cena transportu wliczona w cene towaru wiec brak dodatkowych kosztow. Mozliwosc malych zamowien juz od 30 kg. osoby zainteresowane zapraszamy do wspolpracy

    Reply
    • Luty 25, 2016 at 9:01 pm
     Permalink

     prosze o telefon na e-meil

     Reply
    • Luty 28, 2016 at 8:39 pm
     Permalink

     Witam, prosze o wiecej informacji na email. Czy zajmujecie sie tylko mieszanym sortem, czy rowniez robicie tylko dzieciece zestawy??? Czy mozna odwiedzic Wasza siedzibe zeby zapoznac sie z oferta? Mieszkam w uk natomiast prowadze sklep w pl. posiadam dostawce ale szukam jeszcze innych firm. Dziekuje za wszelkie informacje.

     Reply
    • Marzec 1, 2016 at 7:11 pm
     Permalink

     Witam
     Zakładam mały sklepik z odzieza uzywana ,jestem zainteresowana wspołpraca
     Prosze o jakies informacje,ceny
     Pozdrawiam

     Reply
     • Kwiecień 20, 2016 at 8:59 pm
      Permalink

      Zapraszam do galerii zdjęć na stronie fb betibutikuk.
      Beata

     • Listopad 18, 2016 at 5:25 pm
      Permalink

      Witam , mam ogromna ilośc kolekcjonerskich torebek na sprzedaz. Prawie jak nowe 🙂 prosze o kontakt pod nr : 531 313 353

      Pozdrawiam

     • Wrzesień 5, 2017 at 10:25 am
      Permalink

      Witam. Jeżeli nadal jest Pani zainteresowana mam dla Pani wysokiej jakości ubrania z Irladii, z możliwością stałej współpracy. Pozdrawiam Damian

    • Kwiecień 6, 2016 at 5:46 pm
     Permalink

     Proszę o kontakt ,chętnie nawiąże współpracę

     Reply
    • Kwiecień 11, 2016 at 6:10 pm
     Permalink

     Chciałabym jakieś namiary na państwa firmę .

     Reply
    • Kwiecień 15, 2016 at 5:35 am
     Permalink

     Proszę o kontakt i jakiś namiar ponieważ chcę otworzyć sklep i będę potrzebowała fajnych ciuchów.

     Reply
    • Kwiecień 29, 2016 at 12:08 pm
     Permalink

     może jakiś kontakt?

     Reply
    • Maj 8, 2016 at 11:11 am
     Permalink

     Witam jestem zainteresowana , bardzo prosze o kontakt.

     Reply
    • Maj 19, 2016 at 9:20 am
     Permalink

     Zamierzam za 2 tygodnie otworzyc sklep z odzieżą w Małopolsce. Potrzebuję dobrej odzieży od dostawcy. Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt.

     Reply
    • Lipiec 4, 2016 at 10:02 am
     Permalink

     Mam sklepik z odzieżą używaną i chętnie nawiążę współpracę.
     Proszę o ofertę na e-mail
     Pozdrawiam

     Reply
     • Listopad 18, 2016 at 5:37 pm
      Permalink

      Witam,

      Mam ogromna kolekcje torebek do sprzedania. Torebki są jak nowe .
      Niektóre sa nowe jeszcze z metkami. Szkoda mi zeby leżały jeżeli ktoś
      moze je sprzedac dalej . Kolekcja torebek to około tysiaca sztuk jak nie
      więcej . Różne kolory kształty i wielkości. Posiadam równiez ubrania
      które są niezniszczone .

      Torebki -15 zł sztuka
      bluzki – 5 zł sztuka.

      Prosze o kontakt jeżeli będzie Pan zainteresowany skupem rzeczy ode mnie
      🙂

      Pozdrawiam

      Aneta

    • Lipiec 6, 2016 at 6:28 pm
     Permalink

     witam serdecznie jak sie mozna z Pania skontaktowac?Pani Magdaleno prosz eo odpowiedz.

     Reply
    • Wrzesień 6, 2016 at 6:26 am
     Permalink

     Jeżeli to nadal aktualne, jestem zainteresowana współpracą. Proszę o kontakt.

     Reply
     • Listopad 18, 2016 at 5:38 pm
      Permalink

      Witam,

      Mam ogromna kolekcje torebek do sprzedania. Torebki są jak nowe .
      Niektóre sa nowe jeszcze z metkami. Szkoda mi zeby leżały jeżeli ktoś
      moze je sprzedac dalej . Kolekcja torebek to około tysiaca sztuk jak nie
      więcej . Różne kolory kształty i wielkości. Posiadam równiez ubrania
      które są niezniszczone .

      Torebki -15 zł sztuka
      bluzki – 5 zł sztuka.

      Prosze o kontakt jeżeli będzie Pan zainteresowany skupem rzeczy ode mnie
      🙂

      Pozdrawiam

      Aneta

    • Październik 1, 2016 at 12:03 am
     Permalink

     Prosze o kontakt

     Reply
    • Październik 2, 2016 at 1:14 pm
     Permalink

     Jestem zainteresowana. Prosze o kontakt email.

     Reply
    • Grudzień 8, 2016 at 9:23 am
     Permalink

     Witam.
     jestem zainteresowany waszą ofertą
     proszę o kontakt pod nr.tel. 690305713.
     Dziękuję.

     Reply
    • Grudzień 13, 2016 at 2:40 pm
     Permalink

     Witam jestem zainteresowana kupnem od panstwa odziezy uzuwanej Mieszk na terenie jrlandi polnocnej chcialabym otworzyc ciucholand

     Reply
    • Grudzień 27, 2016 at 7:45 pm
     Permalink

     Witam proszę o kontakt

     Reply
    • Grudzień 30, 2016 at 2:09 pm
     Permalink

     Proszę o podanie namiarów do Państwa. Jesteśmy zainteresowani współpracą.

     Reply
    • Styczeń 14, 2017 at 8:04 pm
     Permalink

     Prosze o kontakt Pani Magdaleno

     Reply
    • Luty 7, 2017 at 5:06 pm
     Permalink

     hej MAGDALENA jestem zainteresowany współpracą proszę o kontakt jaki jest koszt np. 30kg.sortu + transport do polski email bgTRIBAL@outlook.com.

     Reply
    • Kwiecień 16, 2017 at 5:37 pm
     Permalink

     Witam
     Jestem zainteresowana współpracą
     695418885

     Reply
    • Maj 9, 2017 at 1:18 pm
     Permalink

     Jak można się z wami skontaktoac ??

     Reply
    • Sierpień 21, 2017 at 8:02 am
     Permalink

     Witam, planuję otworzyć szmatex, proszę o numer telef.

     Reply
    • Listopad 5, 2017 at 6:17 am
     Permalink

     Witam! Chce uzyskać więcej informacji dotyczących zamówię towaru. Jeśli oczywiście oferta jest jeszcze aktualna.
     Pozdrawiam!

     Reply
    • Listopad 18, 2017 at 6:28 pm
     Permalink

     Witam.
     Czy nadal działa Pani w branży odzieżowej? Interesują mnie ceny towaru i jakie ubrania Pani sprzedaje: czy sa to ubrania damskie, męskie czy dziecięce?

     Reply
    • Kwiecień 20, 2018 at 5:39 am
     Permalink

     Proszę o kontakt 535370450

     Reply
    • Marzec 15, 2019 at 2:10 pm
     Permalink

     Witam moge prosic wiecej szczeholow współpracy

     Reply
   • Kwiecień 20, 2016 at 8:39 pm
    Permalink

    Betibutikuk na stronce fb znajduje się galeria zdjęć, zapraszam

    Reply
   • Sierpień 9, 2016 at 10:35 am
    Permalink

    Hej jak nie otworzyłeś jeszcze sklepu z odzieża zapraszam Cie do kontaktu pilkarka20@gmail.com mysle ze podejmiemy owocną współpracę. Mamy już swój sklep myślimy nad poszerzeniem tj. sieciówką.

    Reply
 • Maj 21, 2015 at 9:16 am
  Permalink

  sort czy niesort to jest wybór który należy podjąć osobiście , pewnie czasem niesort jesli jest dobry a takie wciąż się trafiają ale na pewno nie za 6-7 zł ( myśle o UK ) Sort też jest warty polecenia ale za dobry towar to trzeba zapłacić . Można również znaleść towar tzw. bez śmieci wciąż niesort ale z mała ilością odpadu na dobry poziomie sprzedawalnosci , Na rynku pojawiły się firmy które swoją siedzibę mają na terenie Wielkiej Brytanii a w polsce otworzyły swój punk sprzedaży bez jakichkolwiek pośredników . Może warto się zainteresować oakley-group

  Reply
  • Kwiecień 29, 2016 at 12:56 pm
   Permalink

   Ja zaopatruję się wyłącznie w sort i to nie ten najtańszy. Wystarczy mi i tu ryzyka, w sorcie. Bo, niestety, tu również potrafią przysłać worki z odrzutami. I wtedy odzież sprzedaje się nie tyle po cenie zakupu, co poniżej kosztów a często i tego nikt nie chce brać. (miałam tak raz: odzież z polskich zbiórek! bluzy z polskimi reklamami) Poza tym, hurtownie pozwalają zaglądać w worki i często zostają im te słabsze właśnie na wysyłkę. Są i takie, które pozwalają przekładać z worka do worka -aby waga się zgadzała a efekt końcowy podobny: zostają słabe partie i idą na wysyłkę. Zatem najlepiej brać osobiście (i też sobie powybrzydzać). Choć uważam, że to nie jest fair. Chyba ze hurtownia robi co jakiś czas promocję i te słabsze puszcza taniej, informując oczywiście że to wyprzedaż i czyszczenie magazynu ze starego towaru.

   Niesort zaś odpada z tego względu, że miałam styczność z ludźmi, którzy pracowali w hurtowniach i sprzedawali odzież niby „prosto z tira”, „niesort w 100%”. Z tego tira ich żony, matki i kochanki prowadzące ciuchlandy już wywiozły co lepsze do swoich sklepów. To trudne do uwierzenia, ale niestety tak w tej branży jest, że nawet jeśli właściciel nie ma sklepów i jego pracownicy również ich nie mają, nie dotyczy to jednak dalszej rodziny i przyjaciół: szwagrów, zięciów, psiapsiółek.

   Osobiście mam pod nosem taką konkurencję i trudno mi się rozwinąć, bo biją mnie na ceny o głowę. Zatem jadę na jakości. U nich super jakość się zdarza często, bardzo często a u mnie …jest normą. I tak na życie zarabiam.

   Zatem różnie bywa.

   Reply
   • Maj 23, 2016 at 8:54 pm
    Permalink

    Bardzo fajna odpowiedź z Pani strony również tak samo uważam ze połowa A może i nawet większą połową to oszustwo towar wybrany i wierzę ze tak jest jak Pani pisze pozdrawiam i życzę sukcesów ?

    Reply
 • Lipiec 8, 2015 at 1:51 pm
  Permalink

  Tak witam wszystkich , jak się ma dobry towar i ciężko pracuje to ten temat się opłaca . Jeśli bazuje się na słabym towarze ( często tanim ) to już jest różnie , Podstawa to znaleść uczciwego i solidnego dostawce . Ja od dwóch lat trzymam się dwóch dostawców , czasem sam również podróżuje do UK jak ktoś nie lubi jeżdzić to nie polecam . Pozdrawiam wszystkich

  Reply
  • Luty 11, 2016 at 3:47 pm
   Permalink

   Witam
   Czy mozesz podac namiary na tych dostawcow?
   Pozdrawiam

   Reply
   • Sierpień 9, 2016 at 10:39 am
    Permalink

    Proszę o kontakt na maila pilkarka20@gmail.com mam dobre kontakty i chętnie się podzielę bo koszty transportu na mniejszych ilościach z uk sa straszne:( można zamawiać razem. Towar od mojego dostawcy do obejrzenia w moim sklepie.

    Reply
    • Grudzień 4, 2016 at 12:55 pm
     Permalink

     Witam. Z chęcią nawiąże współpracę. Pozdrawiam

     Reply
  • Maj 26, 2016 at 10:34 am
   Permalink

   Jesli istnieje mozliwosz także poprosilbym o namiary na dobrych dostawcow

   Reply
  • Lipiec 13, 2016 at 1:26 pm
   Permalink

   Witam ja tez poprosze o namiar dobrych dostawców

   Reply
 • Lipiec 23, 2015 at 6:20 pm
  Permalink

  Witam
  Pracuję w angielskiej firmie, która skupuje ciuchy bezpośrednio od ludzi w różnych miastach na terenie UK. Nie sort wysyłamy do różnych krajów w tym do Polski. Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą proszę o kontakt tel. 796349739.

  Reply
 • Sierpień 6, 2015 at 7:38 am
  Permalink

  Ciekawy artykuł lecz to nie nowość. Wiele hurtowni na swoich stronach podaje poradniki dotyczące jak otworzyć swój sklep z odzieżą używaną, czy bilans zysków i strat choć by na tej stronie : odziez24.eu
  Na pewno warto zaufać doświadczonym importerom którzy są na rynku od wielu lat, świadczy to o ich dobrym towarze .

  Reply
 • Październik 30, 2015 at 10:45 am
  Permalink

  witam, prowadzę sklep z odzieżą sortowaną cream a także z metką są to końcówki kolekcji z galerii odzież jest znanych mark. George, Atmosfere , Itp Sklep prosperuje dobrze ale jest mankament iz mimo promocji zaczynają zalegać rzeczy. Zaleganie tworzy się przez to iż jest mała ilość mieszkańców .Stąd też zapytanie czy jest ktoś kto odkupiłby ode mnie rzeczy markowe dla dziecka w różnym wieku, damskie, męskie.
  Zapraszam 🙂
  Jola

  Reply
 • Grudzień 7, 2015 at 10:16 pm
  Permalink

  Witam ,otworzyłam sklep z odzieżą używana miesiąc temu i szczerze powiem nie ma rewelacji ,co bardzo mnie załamuje 🙁 nie wiem co robić by zachęcić ludzi,mam towar z sortu gatunek 1+ ,powoli zaczynam się poddawać,.Bardzo dużo towaru wisi i zalega i nie mam pojęcia co zrobić z tym co nie schodzi ,ma ktoś może namiary na kogoś kto odkupuje taką odzież ze sklepów gdzie nie zeszła? oczywiście cena niższa niż płaciłam .:-) pomocy ,wiem że mogę liczyć na pozytywne komentarze i wsparcie.Jeśli ma ktoś jakiś nr tel.czy maila do kogoś kto by zakupił ode mnie ten towar będę wdzięczna dozgonnie .Pozdrawiam.Proszę o informacje na nr 514-093-913

  Reply
  • Luty 4, 2016 at 1:08 pm
   Permalink

   Witam, niestety straty w tego typu sklepach to norma a nikt o tym nie pisze. Towar ktory Ci został sprzedasz w skupie za pare groszy/kg dosłownie! handluje dobrym sortem juz kilka lat i co miesiac straty siegaja 1/5 – 1/4 zakupionego towaru. Ceny towaru na sklepie musza byc na takim poziomie by pokryc strate. pozdrawiam

   Reply
 • Styczeń 7, 2016 at 11:39 pm
  Permalink

  ja podobnie jak kol chciała bym otworzyć sklep z ciuchami ale raczej chodzilo by mi o końcówki kolekcji mógłby ktoś podrzucić mi jakieś namiary na bdb jakosci ciuchy sprzedawane na kg
  monka_b@wp.pl
  pozdrawiam

  Reply
 • Styczeń 9, 2016 at 10:44 pm
  Permalink

  prosze o kontakt kupie odzierz

  Reply
 • Styczeń 12, 2016 at 12:11 pm
  Permalink

  Hurtownia odziezy uzywanej

  ZAJMUJEMY SIE TYLKO NIESORTEM !! oferujemy panstwu orginalny niesort z austrii 4,90 zł za kilogram oraz z niemiec po 3,80 zł za kilogram bardzo dobrej jakosc. nie posiadamy wlasnych sklepow,sortowni itp dostaja panstwo towar nie otwierany w polsce! niesort orginalnie pakowany w worki i reklamowki przewaga odziezy damskiej miedzy innymi buty torebki,oraz meska odziez i dziecieca. zakup towaru w kazdej ilosci.!!! dowóz tel 696985449

   Mała przymierzalnia

  Reply
  • Październik 1, 2016 at 12:08 am
   Permalink

   jestem zainteresowany i czy moglbym prosic o wiecej informacji na email dziekuje

   Reply
 • Luty 7, 2016 at 12:36 am
  Permalink

  Witam , zamierzam otworzyć sklep a bardziej mam na myśli handel obwoźny , chciałabym w swoim asortymencie posiadać markową odzież taką jak m.in. adidas, nike itp, ale również inną odzież dobrej jakości. Mam wielką prośbę , mógłby mi ktoś podać namiary na dobrego i w dobrej cenie dostawcę odzieży ? Piszę o handlu obwoźnym ponieważ w mojej okolicy niestety nie ma lokalu na tą chwilę a chcę się koniecznie zająć tą branżą , pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  Reply
 • Luty 10, 2016 at 3:06 pm
  Permalink

  Zapraszam do zapoznania sie z ofertą importera odzieży używanej z USA
  tel. 697531149

  Reply
  • Październik 1, 2016 at 12:09 am
   Permalink

   prosze o przeslanie tej oferty na email dziekuje

   Reply
 • Marzec 13, 2016 at 10:33 am
  Permalink

  Witam mam zamiar otworzyc sklep z akcesoriami motorowymi uzywanymi czy ma ktos namiar na hurtownie ktore zajm uja sie sprowadzaniem takich rzeczy prosilabym o namiary takich hurtowni

  Reply
 • Marzec 13, 2016 at 10:36 am
  Permalink

  Sprzedam towar i wyposażenie sklepu z odzieżą używaną. Sklep ma powierzchnię 200 m2. Oferta obejmuje: – ponad 12 000 sztuk odzieży z Anglii i Holandii (odzież damska, męska, dziecięca, obuwie, zabawki) – komplet stelaży do ekspozycji odzieży z chromowanych rurek stalowych – lada do obsługi klientów – manekiny – solidne wieszaki (ok. 8 000 sztuk) – kosze wysypowe – segregator do wieszaków – inne meble sklepowe Jednym słowem wszystko od A do Z, co jest potrzebne do uruchomienia sklepu od zaraz. W razie pytań, proszę o kontakt pod numerem tel. 603 787 535 lub na maila. Zaproponuj swoją cenę. Rozpatrzę Twoją propozycję. Możliwy jest zakup części towaru i wyposażenia.

  Reply
 • Marzec 13, 2016 at 8:53 pm
  Permalink

  Zajmuję się sprzedażą odzieży używanej z Anglii , Niemiec, Holandii ,Irlandii . Wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy . Konkurencyjne ceny wszystkich rodzajów odzieży używanej , artykułów gospodarstwa domowego oraz biżuterii .

  Reply
  • Marzec 13, 2016 at 8:56 pm
   Permalink

   Zajmuję się sprzedażą odzieży używanej z Anglii , Niemiec, Holandii ,Irlandii . Wszystkich zainteresowanych zapraszam do współpracy . Konkurencyjne ceny wszystkich rodzajów odzieży używanej , artykułów gospodarstwa domowego oraz biżuterii .
   Kontakt martahojut@odziezimportowana.com
   693 222 580

   Reply
 • Marzec 14, 2016 at 5:58 pm
  Permalink

  Witam serdecznie, posiadam na sprzedaż 500 kg z Anglii mix, jest to odzież że sklepu, bardzo dobra, niezniszczona, zdarzają się metki, poprostu mam sklep z wymianą cotygodniową i zalega mi towar z powodu małego ruchu. Za całość 2000zł czyli 4 zł za 1 kg, możliwość wzięcia mniejszej ilości i wybrania towaru. Tel 663 188 891.

  Reply
 • Marzec 14, 2016 at 6:04 pm
  Permalink

  Witam serdecznie, sprzedam odzież używana z Anglii mix 500 kg, odzież pochodzi ze sklepu, odzież jest bardzo dobra, niezniszczona, zdarzają się metki, poprostu mam sklep z wymianą cotygodniową i zalega mi towar z powodu małego ruchu. Za całość 2000 zł czyli 4 zł za 1 kg, możliwość wzięcia mniejszej ilości i wybrania towaru. Telefon: 663 188 891

  Reply
 • Marzec 19, 2016 at 10:56 pm
  Permalink

  Witam
  Oferuję odzież Niemiecka ( Frankfurt nad Menem , Dortmund , Dusseldorf ) Niesortowana w cenie 2.90 zł / kg – mały odrzut .
  Szukam stałych i rzetelnych odbiorców ilości busowych ( 1300 – 1600 kg )

  5O3 9O2 142

  hurt4u.tex@gmail.com

  Towar do obejrzenia we wrocławiu.

  Reply
  • Marzec 19, 2016 at 10:59 pm
   Permalink

   Ogłoszenie dotyczy odzieży używanej, pozyskanej bezpośrednio po zbiórce z zachodnich Niemiec ( Frankfurt , Dusseldorf , Dortmund, Kassel, Sporadycznie : Brema, Hamburg , Stuttgart ) – doświadczenie wyłoniło sprawdzone miejsca . Niesortowana , Oryginalna.

   Nie posiadamy własnych sklepów, nie ingerujemy w zawartość worków/reklamówek. Odzież męska, damska i dziecięca , dużo butów , biżuteria , torebki itd

   Możliwość obejrzenia każdego worka : Wrocław i okolice

   Cena : 2,9 zł / kg – Transport na terenie całej Polski : 0,35 gr / km – w cenie paliwa
   Szukam stałego i solidnego odbiorcy hurtowego.
   Minimalne zamówienie 1500 kg ( Pełny Bus ) – Nie sprzedaje mniejszych ilości, handlem Wysyłkowym / Detalicznym ( do 1500 kg ) zajmują się nasi klienci.

   Kontakt : hurt4u.tex@gmail.com
   5O3 9O2 142 – również sms

   Reply
 • Kwiecień 15, 2016 at 9:04 pm
  Permalink

  Witam serdecznie

  Mam do sprzedaży odzież używaną. Ubrania mam popakowane po okolo 25-30kg, kupilem to prosto od firmy sortujacje w Anglii i bylem przy pakowaniu. Cena byla dość wysoka, ponad £5/kg (chcielismy miec dobry towar na sklep) Mielismy zamiar z moim kuzynem otworzyc sklep ale niestety uleglismy wypadkowi i nasze plany nie doczekaly sie realizacji.
  Teraz lezy to wszystko w domu u kuzyna.

  Mamy sort lato/wiosna i zima. Oraz dziecieca, sport. Wszystko tematycznie w workach i do wglądu. Sa tam same ubrania, buty pościele i akcesoria sa oddzielone i moge to za darmo dodac do zakupu.

  Nie mam co poprostu z tym zrobic, poniewaz mieszkam w Anglii o sytuacja sie zmienila, a chcialbym odzyskac chociaz czesc pieniedzy z inwestycji.

  Jeśli nie są państwo zainteresowanie, może jesteście w stanie udzielić jakiejś rady.

  Dziękuje z Poważaniem

  Karol odziez.anglia@gmail.com

  Reply
 • Kwiecień 20, 2016 at 9:17 pm
  Permalink

  Witam wszystkich zainteresowanych kupnem odzieży używanej z uk ,jego jakość można zobaczyć na zdjęciach na stronce fb betibutikuk. Zapraszam do galerii oraz ciekawych do kontaktu poprzez ta stronke.
  Pozdrawiam

  Reply
 • Maj 6, 2016 at 10:28 am
  Permalink

  Kupię w dobrej cenie odzież dzieciecą. Wyłacznie outlet lub odzież z metkami. hm,george,next,zara itd.

  Gwarantuje stałą współpracę i częste ( 2 razy w tygodniu zamówienia ). Proszę o kontakt ked.arn@wp.pl

  Reply
 • Maj 13, 2016 at 9:34 am
  Permalink

  Witam serdecznie.
  Jesteśmy stosunkowo młodą firmą ,,CheapAndTrendy” działającą na terenie Anglii.Posiadamy wysokiej jakości sortowany towar :odzież męska, damska, dziecięca, buty biżuteria, torebki,paski ,apaszki,zabawki ,pościel itp…
  Są to rzeczy w bardzo dobrym stanie bez uszkodzeń,często nowe z metkami.Znanych marek River Island,Marco Tozzi,Clarks,Karen Millen,H&M, Zara, Next,Nike,Adidas,Rebook,Ted Baker,Wrangler,Levis,Pauls Boutique,M&S, Dorothy Perkins ,New Look, i wiele innych.
  Stawiamy na jakość ,solidność i atrakcyjne ceny. Zamówiony towar trafia prosto pod drzwi klienta pod wskazany adres, cena transportu wliczona jest w cenę towaru,wiec nie ponosicie Państwo żadnych dodatkowych kosztów. Możliwość małych zamówień, już od 30 kg.
  Jakość towaru można obejrzeć na naszej stronie internetowej: cheapandtrendy.co.uk
  Tam przedstawiamy przykładowe produkty. Oczywiście jest to sprzedaz detaliczna i prosimy nie sugerować się cenami. Cena za kilogram towaru mix ( czyli zestaw:odzieży męskiej,damskiej,dziecięcej,butów,biżuterii,torebkek,pasków,apaszek) to 26 złotych !
  Istnieje możliwość zamówień tylko konkretnego asortymentu. Możemy również wysłać dodatkowo zdjęcia towaru na email.
  Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy.
  Kontakt : nr.tel 0044 07708820086
  e-mail: kriss6726@gmail.com

  Reply
  • Styczeń 8, 2017 at 5:56 pm
   Permalink

   Witam , mam zamiar w okolicach wiosny otworzyć sklep z dziecięcymi ubrankami używanymi . Zależy mi aby ubranka były modne a przede wszystkim nie zniszczone . Chciałabym nawiązać kontakt z uczciwymi dostawcami w celu współpracy.

   Reply
 • Maj 19, 2016 at 9:34 am
  Permalink

  Otwieram ciucholand na powierzchni 30m2 (30 km od Krakowa), potrzebuję cotygodniowej dostawy dobrego towaru. Zainteresowanych proszę o kontakt 608 656 244

  Reply
 • Czerwiec 6, 2016 at 11:19 am
  Permalink

  Jestem zainteresowana kupnem ciuszków dziecięcych z rynków zachodnich (outlet, z metkami lub używane w dobrym stanie), na początek ok 30 kg. Poszukuję nowych dostawców. Zainteresowanych proszę o kontakt jawma83@gmail.com

  Reply
 • Lipiec 6, 2016 at 6:41 pm
  Permalink

  Poszukuje dobrej jakosci ciuchow do mojego sklepu po niskiej cenie,kto jest mi w stanie pomoc?

  Reply
 • Lipiec 7, 2016 at 2:40 pm
  Permalink

  A ja chcialabym zaczac ale nie wiem jak to zrobic moze ktos pomoze?

  Reply
  • Sierpień 9, 2016 at 10:48 am
   Permalink

   Witam, my posiadamy juz sklep i dostawce bezposrednio w uk myslelismy nad sieciowka Ci Pani na

   Reply
 • Lipiec 14, 2016 at 5:36 pm
  Permalink

  ZAPRASZAMY:
  Mamy do zaoferowania odzież używaną sprowadzaną prosto z sortowni w zachodnich Niemczech. Jest to niewielka rodzinna firma stawiająca na jakość towaru i dbałość o szczegóły.
  Towar jest selekcjonowany zgodnie z aktualnymi trendami odzieżowymi, pakowany w 15 kg worki, co ułatwia jego przewóz i magazynowanie. Oferowana odzież pozbawiona jest wad, zabrudzeń, uszkodzeń i nadaje się do bezpośredniego wywieszenia na wieszaki. W workach znajdują się rzeczy nowe, w bardzo dobrym oraz w dobrym stanie znanych firm jak Zara, H&M, Esprit, Primark, Tom Tailor, Mango oraz wiele innych. Odzież oferowana jest według następujących gatunków i asortymentów:

  CREAM wiosna/lato Cream Sommer – 26 zl/kg
  CREAM jesień/zima Cream Winter – 26 zl/kg
  CREAM męski Cream Herren – 26 zl/kg
  CREAM dziecko Cream Kinder – 26 zl/kg
  CREAM domowy Cream Haus – 24 zl/kg
  CREAM akcesoria Cream Accessoires – 26 zl/kg
  XXL XXL ab 42 Größe – 20 zl/kg
  Pościel Bettwäsche – 18 zl/kg
  Obrusy Tischdecke – 16 zl/kg
  T-Shirt – 15 zl/kg
  Koszule męskie Herren Hemden – 17 zl/kg
  Bluzki Blusen – 16 zl/kg
  Sukienki / spódnice Kleider/Rocken – 16 zl/kg
  Polary Fleecejacken – 15 zl/kg
  Bluzy Sweatshirts – 15 zl/kg
  Swetry Pullover – 15 zl/kg
  Kurtki wiosna Frühlingsjacken – 20 zl/kg
  Kurtki zima Winterjacken – 22 zl/kg
  Spodnie rurki damskie Slim Fit Hosen – 18 zl/kg
  Spodnie proste damskie Damen Hosen – 10 zl/kg
  Spodnie meskie MIX Herren Hosen – 15 zl/kg
  Spodnie garniturowe Anzug Hosen – 12 zl/kg
  Spodnie dresowe Jogginghosen – 16 zl/kg
  Spodenki kurze Hosen – 16 zl/kg
  Dziecko Mix Kinder Mix – 9zl/kg

  Zapraszamy do stałej współpracy, oferujemy pomoc w doborze asortymentu, dowóz towaru pod wskazane miejsce oraz atrakcyjne rabaty i promocje dla stałych klientów.
  Jako nieliczni bierzemy pod uwagę opinie naszych klientów i oferujemy możliwość dostosowania asortymentu pod oczekiwania kupującego. Gwarantujemy stale dostawy, szybkie terminy realizacji i konkurencyjne ceny.
  W załączniku przesyłamy cennik w wersji elektronicznej.

  Dane kontaktowe:
  nr kom. 577 996 241
  Adres e-mail: hurtownia.brzeg@wp.pl

  Reply
 • Listopad 20, 2016 at 12:21 pm
  Permalink

  Jestem zainteresowana kupnem ciuszków dziecięcych z rynków zachodnich (outlet, z metkami lub używane w dobrym stanie). Poszukuję dostawców. Zainteresowanych proszę o kontakt ann.zapala@wp.pl

  Reply
 • Grudzień 8, 2016 at 12:42 pm
  Permalink

  Mam do zaoferowania odziez sortowana z UK i Wloch.Towar importuje bezposrednio od sprawdzonych dostawcow.Wszystkim zainteresowanym chetnie przedstawie oferte.Towar oryginalnie pakowany ,hermetycznie.Wiekszosc rzeczy z metkami ,dobrych producentow i sieci.Bardzo duzo koncowek serii ,wyprzedazy sklepowych oraz w creamie wiele egzemplarzy czolowych projektantow.
  Towar mozna obejzec w moim sklepie ,badz tez w showroomie przy magazynie w kraju.
  Dosc czeste dostawy jak i magazyn w kraju pozwalaja na szybka realizacje zlecen.
  Zainteresowanych prosze o kontakt piotr.italsystem@poczta.onet.pl

  Reply
 • Styczeń 26, 2017 at 8:24 pm
  Permalink

  Hello, I am interested in work with someone, who sell clothes from USA, England, Ireland, Italy. Please feel free and mail me. mreal6117@gmail.com
  Proszę o kontakt osób, którzy sprowadzają odzież z Europy i USA

  Reply
 • Kwiecień 24, 2017 at 10:23 am
  Permalink

  sprzedam ciuchy używane prosze i telefon na nr 505 166 165 dąbrowa górnicza.

  Reply
 • Kwiecień 25, 2017 at 9:15 am
  Permalink

  Witam
  Mam pytanie odnośnie otwierania sklepu z odzieżą używaną.
  Mam wpis w ewidencji, kase fiskalna, lokal i odzież.
  Musze jakieś pozwolenia jeszcze zdobyć albo cos podobnego?

  Reply
 • Maj 25, 2017 at 9:20 am
  Permalink

  Mam zamiar otworzyć a właściwie odkupić sklep z odzieżą używaną. Cena odstępnego wraz z towarem i meblami właściwie ze wszystkim to 35 tysięcy – nie wiem czy to jest dużo czy ok. Sklep jest prowadzony od 7 lat wiec i klient już przyzwyczajony do tego miejsca. Proszę o jakąś podpowiedź ewentualne sugestie licząc na Państwa doświadczenie. Adres mail jamajka2509@interia.pl
  Pozdrawiam

  Reply
 • Lipiec 11, 2017 at 4:01 pm
  Permalink

  Ja mam butki z odzieżą typu outlet od prawie dwóch lat. Na początku nie bylo wielkich zyskow, ale tez mialem problemy z dobrym towarem. Znalezc dobrą hurtownię typu outlet jest mega ciężko. Teraz zamawiam ze stradimoda pl i jestem zadowolony. Mają zestawy dobrych firm, takich które mozna znaleźć w naszych galeriach handlowych, wiec klienci sa do tych marek przyzwyczajeni i chetnie kupuja. Polecam takie rozwiazanie – wlasnie na takie marki postawic.

  Reply
 • Lipiec 12, 2017 at 7:16 am
  Permalink

  Ja mam butki z odzieżą typu outlet od prawie dwóch lat. Na początku nie bylo wielkich zyskow, ale tez mialem problemy z dobrym towarem. Znalezc dobrą hurtownię typu outlet jest mega ciężko. Teraz zamawiam ze stradimoda pl i jestem zadowolony. Mają zestawy dobrych firm, takich które mozna znaleźć w naszych galeriach handlowych, wiec klienci sa do tych marek przyzwyczajeni i chetnie kupuja. Polecam takie rozwiazanie – wlasnie na takie marki postawic.

  Reply
 • Październik 6, 2017 at 1:09 pm
  Permalink

  Zachęcam do zakupu niesortu z Irlandii, bardzo dobra jakość, dużo nowych rzeczy a mało odrzutu, sporo asortymentu niemowlęco-dziecięcego. Mamy stałe dostawy co tydzień także możemy zapewnić systematyczna sprzedaz. Posiadamy również duże ilości pościeli i tzw domówki ( tj. ramki, obrazy itp). Zainteresowanych proszę o kontakt na maila pucharka@poczta.onet.pl

  Reply
  • Październik 29, 2017 at 7:44 pm
   Permalink

   Witam. Mam do sprzedaży ok 200 kg sortu holenderskiego jesienno zimowego. 514318715 siedlce

   Reply
 • Listopad 11, 2017 at 10:01 pm
  Permalink

  Otwieramy sklep z odzieżą używaną w Warszawie. Poszukujemy uczciwych dostawców z atrakcyjnym towarem.
  Oczekujemy na propozycje z Hurtowni w Polsce i zagranicą.
  wiadomość na e- mail. tititka100@gmail.com

  Reply
 • Grudzień 11, 2017 at 2:28 am
  Permalink

  zajmuje sie handlem odzieza uzywana (ebay.uk) od siedmiu lat ,
  a pasjonatem jestem od zawsze.

  Swoj czas dziele pomiedzy Londyn a Polske
  Moge nazwac sie szperaczem doskonalym 😉
  zaprawionym w bojach na lokcie w dniach dostawy i dniach wyprzedazy,
  lokalizujacy jak dobry pies tropiacy, warte tego ciuchy…

  Mam swietnie opanowany rozklad londynskich ‚charity’ ,
  ktore uwielbiam, rowniez nie obce sa mi ‚car boot sales’,
  wspolpracuje tez z jedna podlondynska firma skupujaca ubrania.

  A w Polsce znam dobrze rynek odziezy uzywanej w kilkunastu miastach w wojewodztwie slaskim. Wiem gdzie , co i kiedy sie dzieje w branzy (mam informatorow 😉

  Tylko dlaczego szukam odbiorcy w takim razie zamiast spokojnie sobie zarabiac?

  Z kilku wzgledow. Takze prywatno/formalnych , ktore pomine.
  Ale glownie mam dosc pracy przy kompie,
  opisywania, mierzenia, dilowania z ludzmi, pakowania, lazenia na poczte itd.

  Wlasciwie cala moja radosc z tej pracy konczy sie w momencie zakupienia ciuchow.
  No i na samym koncu skasowania naleznosci 😀
  Reszta powoduje we mnie uczucia mocno depresyjne i z coraz wiekszym
  trudem przychodzi mi tzw. ‚wystawianie’ ,
  moja wydajnosc w tym zakresie spada i spada …
  Za to sterta rzeczy do obrobki zaczyna przekraczac moje mozliwosci magazynowania,
  pomimo ze w ich kupowaniu musze sie mocno ograniczac.

  Probowalem zatrudniac do tego ludzi ale to nie zdalo egzaminu.
  I tak musialem wszystko po nich sprawdzac i nigdy nie bylem usatysfakcjonowany.
  No i taki troche charakter ze mnie , ze nie za bardzo szefem chce i umiem byc.
  Z tych samych wzgledow odpuszczam sobie prowadzenie sklepu stacjonarnego.
  Za duza odpowiedzialnosc za ludzi (wyplaty na czas, zadowolenie z pracy)+
  cala biurokracja, rozliczenia, ochrona(zapobieganie kradziezom)
  itd skutecznie mnie do tego zniechecaja.

  No to do meritum.
  Od dluzszego czasu mysle, ze gdybym odpuscil ‚wystawianie’ ,
  to po pierwsze moglbym na poszukiwania poswiecic wiecej czasu,
  robic to co kocham, zarabiac na podobnym poziomie,
  przy okazji dajac dobrze zarobic komus kto jest dobry w detalicznej sprzedazy:
  sklep stacjonarny, allegro, ebay.

  I kogos takiego wlasnie szukam. Zapraszam do wspolpracy.

  Cennik (orientacyjny na start – poniewaz nie wiem jak to wyjdzie w praniu,
  podejrzewam , ze moge zdrozec, heh):

  cream de la cream, perly / polka najwyzsza , rzeczy designerskie i luksusowe:
  tutaj raczej widzialbym ceny jednostkowe,
  skoro ja wiem (i Ty wiesz:) , ze za dana rzecz mozna uzyskac bez wiekszych problemow
  na aukcji np. 100 zlotych na czysto, chcialbym minimum polowe tej sumy.

  cream, rzeczy z odrobine nizszej polki – jak wyzej

  te dwie kategorie szczegolnie polecane dla osob handlujacych w internecie lub
  majace ekskluzywny second-hand.

  lub , dla osob posiadajacych regularne sklepy z odzieza:
  prima sort kat I : do tej kategori zaliczam odziez z sieciowek zara, h&m, marks&spencer, next
  – 27 pln za kg
  sort kat II : w Polsce czesto uznawany za cream, ciuchy z angielskich supermarketow
  george,tu, f&f itp. – ok. 15pln za kg.

  Dodam , ze zawsze mnie interesowaly (i takie oferuje) tylko rzeczy w stanie
  idealnym (popularnie jak nowe :)) lub w bardzo dobrym +
  (bez zadnych wad ). Ewentualnie rzeczy z kategorii cream, z drobnymi wadami lub
  rzeczy ktore prosto mozna krawiecko naprawic (np. renomowanej marki jeansy ktore maja podniszczone doly nogawek i wystarczy skrocic) , ktore jednak wtedy zmieniaja u mnie kategorie z cream na prima sort lub kat.II

  Ceny powyzsze zawieraja dostawe kurierem, minimum 30kg.
  Dziekuje za uwage.
  Osoby zainteresowane wspolpraca, prosze o kontakt mailowy : loadsflow@interia.pl
  Wszelakie pytania mile widziane.

  Marcin

  Reply
 • Grudzień 18, 2017 at 8:27 pm
  Permalink

  Posiadam większą ilość wieszaków zwykłych klamrowych i dziecięcych. Niska cena. Możliwość wysyłki. tel 600224336

  Reply
 • Maj 28, 2018 at 10:23 am
  Permalink

  cześć

  Czy potrzebujesz pomocy finansowej jakiegokolwiek rodzaju? Pożyczki osobiste? Xmas Loan? Pożyczki biznesowe? kredyty hipoteczne? Mam dla ciebie dobrą wiadomość, jestem Davis Dwayne oferujemy kredyty Dajemy pożyczkę w wysokości 2% oprocentowania. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać szybkie i wiarygodne pożyczki

  Prześlij nam swoje dane osobowe:

  Pełne imię i nazwisko:…..
  Kraj:….
  Potrzebna kwota: ….
  Czas trwania pożyczki: ….
  Numer telefonu:….
  Zawód:….
  Miesięczny przychód:….
  Cel pożyczki:….

  Skontaktuj się z nami w dniu dzisiejszym, aby otrzymać szybką pożyczkę: davisdwayne112@gmail.com

  Reply
 • Czerwiec 13, 2018 at 7:44 am
  Permalink

  A ja myślę, że najważniejszy jest odpowiedni dostawca, w tedy cena nie jest barierą. Ja uzupełniam zapasy w http://www.hurtowniaanita.pl, w NOWE ubrania, w takich cenach, że nie wiem czy używane wgl. warto brać. Jestem zadowolona i nie zamierzam zmieniać biznesu, który mi się opłaca, a już chwile to robię.

  Reply
 • Listopad 21, 2018 at 6:20 pm
  Permalink

  Witam serdecznie mam do was pytanie, dostałam propozycję aby wziąć w ajencję sklep z odzieżą używaną. Czy zakładając działalność gospodarczą i prowadząc ten sklep to będzie miało sens. Nie pogrążą mnie opłaty?. Może ktoś prowadzi tego typu działalność i coś mnie podpowie? Będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich serdecznie 😀

  Reply
 • Listopad 21, 2018 at 6:23 pm
  Permalink

  Witam serdecznie mam do was pytanie czy jest możliwość aby ktoś z was podpowiedział mi czy ajencja sklepu z odzieżą używaną ma sens i na czym to polega.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *